VIDEO I Eesti mees võitles samal üritusel Yodwichaga

04. juuli 2021 | Uudised

Thai Fight toimub 4. juulil peamiselt kard chuek’i võitlustega, milles Yodwicha alistas 1. raundis Braian Allevato (Argentina).

Valitsev WBC Muay Thai meister Yodwicha tegi esialgu lepingu Thai Fightiga ainult ühele kohtumisele. One soovis temaga lepingut, aga pikemat kui ühele kohtumisele ja tehing jäi katki. Yodwicha (177-52-4) on 2012. aasta Lumpinee ja Omnoi meister. Tai spordiajakirjanikud valisid tollal 16-aastase Yodwicha aasta võitlejaks. Viimane kaotus pärineb tal 2016. aastast. Pärast seda võitles ta peamiselt Hiinas eurooplastega. Talle on alla jäänud Saenchai, Nong-O ja paljud teised.

2016. aastal ütles ta, et võitleb iga 45 päeva tagant ehk harvem kui tavaliselt Tai võitlejad, kuid teenib piisavalt. Lumpineel teenib 100 000 bahti, Channel 7 võistlustel vähemalt 50 000, kuid saab suuri summasid lisaks kihlavedajatelt. Pool teenistusest läheb klubile. Sellest, mis talle jääb, jätab Yodwicha endale 10 000 ja annab ülejäänu perele.

Ta ütles, et talle ei meeldi pidevad kaaluvahetused, sest need on suured ja toimuvad tihti. „Pean juurde võtma, et saaks välismaale võistlema,” sõnas ta. Raske on vastaseid leida kodumaal. Kolm-neli vastast on. Välismaal on ka vähem survet kihlavedajatelt. Välismaal võitlemise jaoks on Yodwichal teistsugune stiil, sest välismaal avaraundis ei passita. Treening ja valmistumine on sama. Yodwicha eesmärk oli teha oma seafarm, sest seafarm on ka isal. Nüüd on tal aga oma klubi.

https://www.youtube.com/watch?v=24XMuwJ_uAQ

Jargo Aniste pidi 2. raundis alla vanduma endisele Lumpinee, Rajadamnerni ja WMC meistrile Saiyokile. Kui Tai taipoksijad alustavad noorelt ja neil on juba 25-aastaselt sama palju teadmisi kui teiste alade 50-aastastel, siis Saiyokil võib neid olla eriti palju, sest ta on 37 aastat vana ja kontol 257 võitu, 53 kaotust, üks viik. Esimese kohtumise pidas ta 1998. aastal.

Thai Fightil leidsid aset ka nelja nelja mehe turniiri (üks neist nelja naise turniir) poolfinaalid, millest edasi pääsesid favoriidid Kongklai Anny Muay Thai, Kitti (võitles 2019. aastal Andi Uustaluga), Tengnueng ja Phetjee (võitles 2018. aastal Calista Partsiga).

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel