Dmitry Salamatin on võitleja, kes astub ringi omapärase suhtumisega – tema jaoks pole võistlus sõda, vaid konkurents, mis on suunatud enesearengule. Erinevalt paljudest teistest võitlejatest, kes lähevad areenile suhtumisega “hävita või hävine”, näeb Salamatin võistlusi võimalusena end proovile panna, mitte vastast hävitada. “Iga võitleja on inimene, kellel on oma lugu. Me tuleme siia võistlema, mitte sõda pidama,” selgitab ta.
Iga võitleja on inimene, kellel on oma lugu. Me tuleme siia võistlema, mitte sõda pidama.
Kuigi Salamatini võitlused ei ole lõppenud alati võiduga, ei ole see tema sihikindlust vähendanud. Ta näeb kaotust kui osa suuremast pildist – osa karjäärist, mis on täis tõuse ja mõõnasid. “Shit happens,” ütleb Salamatin otsekoheselt. “Iga väike viga võib su karjääri lõpetada, aga ma jätkan, kuni tervist jagub ja jõudu on. Kui ühel päeval kõik läbi saab, küll siis istun palmi all, joon kookosvett ja naudin elu.”
Dmitry näeb kaotust kui osa suuremast pildist – osa karjäärist, mis on täis tõuse ja mõõnasid. Shit happens!
Valmistudes järjekordseks Yakuza Fight matšiks, ei keskendu Salamatin ainult füüsilistele oskustele, vaid ka vaimsele poolele. Ta rõhutab, et oluline on jääda rahulikuks ja hoida pea selge. “Ma ei valmistu otseselt selleks, et rahu säilitada – see on minu loomulik olek. Ringis tuleb jääda tasakaalukaks, sest iga otsus loeb,” ütleb ta. Salamatini filosoofia ringis on lihtne: tegemist on võistlusega, mitte vaenlastega. “Kui keegi otsib sõda, siis see pole tema koht,” märgib ta.
Dmitry treenib Garant Gymis, kus teda toetab tiim, mis on täis andekaid võitlejaid. Temaga koos treenivad seal teiste hulgas Muay Thai maailmameistritest kaksikud. Nende õppimisvõime ja keskendumine inspireerivad ka Salamatinit. “Nad on nagu käsnad – nad haaravad kõike väga kiiresti ja suudavad õppida asju, mis võivad minul võtta nädalaid,” räägib Dmitry. Ta rõhutab, et pidev areng ja keskendumine detailidele on võitluse ettevalmistamisel äärmiselt olulised.
Salamatini ettevalmistus Yakuza Fight matšiks on täis rasket tööd ja distsipliini. Hoolimata kõigest, mis võitlusele eelneb, suudab ta siiski säilitada rahu ja tasakaalu. “Ma ei valmistu otseselt selleks, et rahu säilitada – see on minu loomulik olek. Ringis tuleb jääda tasakaalukaks, sest iga otsus loeb,” ütleb ta. Kõige olulisemaks peab ta jääda truuks iseendale ning mitte lasta võitlustel määrata tema väärtust inimesena. “Võitlus on võimalus end proovile panna ja areneda, mitte hävitada vastast. Kui keegi otsib sõda, siis see pole tema koht,“ rõhutab ta.
Ringis tuleb jääda tasakaalukaks, sest iga otsus loeb!
Dmitry suhtumine võitlusse ja elu on midagi, mis teevad temast inspireeriva figuuri ka väljaspool võitlusmaailma. Tema filosoofia, et võitlemine on enesearengu tööriist, mitte vaenlaste hävitamine, on miski, mida ta soovib ka noortele fännidele edasi anda. “Ole sina ise. Kui oled hea inimene, ole lihtsalt sina ise. Ja kui oled halb, proovi muutuda paremaks inimeseks,” on Salamatini sõnum noortele.
Ole sina ise. Kui oled hea inimene, ole lihtsalt sina ise. Ja kui oled halb, proovi muutuda paremaks inimeseks!
Dmitry järgmine suur väljakutse on 12. oktoobril Tallinnas toimuv Yakuza Fight 7 – CONTENDERS matš. Kuigi tema viimane võitlus lõppes kaotusega, on Dmitry kindel, et seekord on ta paremini valmistunud. Sellest hoolimata teab mees, et ükskõik milline on tulemus, jääb ta truuks oma põhimõtetele ja enesearengule. “Olen alati valmis võitlema ja väljakutsetega silmitsi seisma, kuni tervist ja jõudu jätkub. Võitlused on osa teekonnast ja igaüks neist viib mind sammukese edasi,” räägib Salamatin, kes loodab oma sihikindluse ja positiivse ellusuhtumisega inspireerida ka teisi.
GALERII: GOODFIGHT, EVELIN KRUUS
- Yakuza Fight 7 – CONTENDERS toimub juba 12. oktoobril Tallinnas, Kalevi Spordihallis.
- Pileteid võitlusõhtule saab osta PILETITASKUST.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?