Monika Kuzmina ja Jelena Filimonova. Foto: ekraanitõmmis

VIDEO! Eesti Poksiliidu peasekretär Jelena Filimonova Tallinn Open 2024-l: ilma poksiarmastajateta seda sündmust pole võimalik korraldada

29. september 2024 | Eesti Poksiliit, Uudised

Kalevi Spordihallis toimuvad täna, 29. septembril, poksiturniir Tallinn Open 2024 finaalid. Eesti Poksiliidu peasekretär Jelena Filimonova rääkis võitlusspordiportaalile GoodFight antud intervjuus, kuidas neil siiani läinud on. Filimonova sõnas, et läinud on alati keeruliselt – kuigi 10 aasta jooksul on neid sündmuseid korraldatud juba küll ja küll ning tegu on juba kolmekümnenda sündmusega, sest neid korraldatakse vähemalt kolm aastas, on närv siiski endiselt alati sees.

Ilma vabatahtlike abita sportisündmuseid korraldada ei saa

Küsimusele, kas korraldajad on samamoodi pabinas ja peavad säilitama külma närvi nagu sportlasedki, vastab Filimonova, et seda kindlasti. „Õnneks on meil hea korraldustiim ja saan nende peale loota. Kuigi tööd on palju, on meil suurepärane meeskond ja tänu nendele õnnestuvad need sündmused alati tipp-tasemel,“ lausus ta.

Kuigi tööd on palju, on meil suurepärane meeskond ja tänu nendele õnnestuvad need sündmused alati tipp-tasemel.

Jelena Filimonova. Foto: ekraanitõmmis

Korraldustiimis on mitukümmend inimest, kes kõike seda sportlaste ja spordi pärast korraldavad. Kas vastab siiski tõele, et täna, aastal 2024, ei saa veel sporti ilma vabatahtlike abita teha? „Kindlasti mitte. Selle turniiri korraldusse on kaasatud kuskil 30 toimkonna liiget, sealhulgas kohtunikud, sekretariaat ja vabatahtlikud. Kindlasti ilma poksiarmastajateta seda sündmust pole võimalik korraldada,“ selgitas Filimonova.

Selle turniiri korraldusse on kaasatud kuskil 30 toimkonna liiget, sealhulgas kohtunikud, sekretariaat ja vabatahtlikud. Kindlasti ilma poksiarmastajateta seda sündmust pole võimalik korraldada,

Mida tähendab asjaolu, et turniir on kantud EUBC võistluskalendrisse?

Tallinn Open 2024 on kohapeal ka väliskontroll, ehk nii-öelda järelvaataja. Mida tähendab see kõnealusele poksivõistlusele? Filimonova rääkis, et esmakordselt viimase vähemalt 10 aasta jooksul on nad seda sündmust korraldanud Euroopa Poksiföderatsiooni A kategooria turniirina. „Oleme sisse lülitatud EUBC kalendrisse ja sellega kaasnevad teatud korralduslikud momendid. Meile on saadetud supervisor ja peame olema väga korralikud ning näitama oma parimat taset,“ sõnas ta ja lisas, et tegelikult on nad pidanud alati väga korralikke võistluseid – nende kohtunike tase on olnud alati tipp-tasemel ja lisaks sellele on neile kaasnenud ka teatud aruandluse kohustus. „Kui enne oleme piirnenud sellega, et kõik aruanded kommunikeerime ettevõtte siseselt, siis nüüd on natuke juurde tulnud bürokraatiat ja peame iga päev esitama raportit EUBC-sse. Kui nüüd on võistlus läbi, siis peame koos supervisoriga koostama suuremad raportid ja esitama need Euroopa Konföderatsioonile.“

Monika Kuzmina ja Jelena Filimonova. Foto: ekraanitõmmis

Hea kogemus sportlastele tegemaks vigade parandust

Täna, 29. septembril, on käimas Tallinn Open 2024 finaalpäev. Küsimusele, kuidas läks eestlastel reedel ja laupäeval (näiteks Fjodor Kamanin, kellele paljud pöialt ja silma peal hoiavad, läks hästi ja tema sai finaali), vastas Filimonova, et tal on suur rõõm, et nimekamad poksijad on ikkagi pääsenud finaalidesse. „Lisaks Fjodorile on finaalis ka Anton Vinogradov, kes on mitmekordne Euroopa pronks. Samuti on ka Eesti nimed. Ei ole ainult venelased meie spordis ja õnneks ka eestlaste seas on meie poks populaarne,“ lausus ta, lisades, et ka Kermo Henry Tõnov ja Leon Kermas jõudsid finaali. „Soovin neile kindlasti tabavat kätt ja tugevat närvi. Mul on hea meel, et seekord on meil väga tugevad välismaa vastased. Mõned Eesti sportlased ei pääsenud küll finaalidesse, aga sellegi poolest on tegemist hea kogemusega sportlastele, et teha siis oma vigade parandust.“

Jelena Filimonova. Foto: ekraanitõmmis

Naissportlased on olnud väga resultatiivsed

Punane vaip, kust noored ja täiskasvanud poksijad ringi tulevad, on üsna pikk, aga seal on valdavalt noored mehed ja mehed. Kus on aga naised? „Tõsi, juhendi koostamisel ei lülitanud me koheselt naispoksi võistlustesse, vaid andsime võimaluse sportlastel üles anda teatud kaaludest teatud vanusegruppides, et leida neile vastaseid. Finaalides on ainult üks paar.“

Monika Kuzmina ja Jelena Filimonova. Foto: ekraanitõmmis

Filimonova leidis, et võib-olla ei ole naissportlaste seas poks niivõrd populaarne, aga positiivne on selle juures see, et nii kui mõni Eesti tütarlaps astub poksi sektsiooni ja tõeliselt näitab soovi poksiga tegeleda, siis ta on kohe ka tulemuslik. „Meil on mõned sportlased, naissportlased, kes on käinud Euroopa meistrivõistlustel ja nad on olnud väga resultatiivsed. Meil on umbes neli või viis medalit, mis on viimase kümne aasta jooksul toodud just meie naissportlaste seas. Pean seda arvestust kümne aasta jooksul, sest just nii kaua olen olnud seotud selle spordiga ja õnneks selle ajaga on meile hakanud ka tulema medalid. Sealhulgas ka naiste seas,“ sõnas ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel