Kaupo Arro. Foto: Virko Veskoja

VIDEO! Delfi TV kommentaator Kaupo Arro Tallinn Open 2024-l: kõige tähtsam on see, mida matšidest õpid

06. oktoober 2024 | Eesti Poksiliit, Uudised

Võitlussport on midagi enamat kui lihtsalt füüsiline vastasseis. See on kirg, eluviis ja pidev eneseareng nii sportlastele kui ka nende taustajõududele. Iga matši taga on töö ja pühendumus, mille eesmärk on saada paremaks, mitte ainult võitude, vaid ka kaotuste kaudu. Nagu ütles Delfi TV kommentaator Kaupo Arro Tallinn Open 2024 finaalides 29. septembril GoodFight`ile antud intervjuus, on kaotustest õppimine ja neist edasi liikumine tõeliseks edu võtmeks.

Ala, kust tuleb alustada nullist, on raske

Arro rääkis intervjuus, et kommentaatori töö on teinekord lõbus ja siis jälle mitte nii lõbus. „Vahest sellepärast, et tase on nii kõikuv isegi rahvusvahelisel turniiril. Mõned on väga head ja mõned on veel väga kogenematud. Kui sa peaaegu iga nädalavahetus kommenteerid suhteliselt kõrgel tasemel poksi ja siis näed madalamat taset, siis seda on kohati raske kommenteerida. See aga näitab, kui raske see ala tegelikult on, kus tuleb alustada nullist.“

Kaupo Arro. Foto: Virko Veskoja

Küsimusele, kuidas on eestlaste tase võrreldes näiteks Läti, Leedu ja Belgiaga, vastas Arro, et Eesti tase on normaalne. Ta selgitas, et leedukad on olnud pikalt Baltikumis kõige tugevam poksiriik ja seda näitasid nad ka Tallinn Openil. „Belgia on huvitav. Hoopis teistmoodi stiil. Ei ütleks, et nad üldse näiteks Eestist tugevamad oleksid. Vähemalt need, kes siin on, lihtsalt poksivad hoopis teistmoodi,“ lausus ta, lisades, et talle väga ei meeldi, kuidas nad poksivad. „Ehk väga lahtiselt – nad kas saavad väga palju haiget või teevad väga palju haiget. Täna on nad siin pigem rohkem haiget saanud. Ütleksin, et Eesti tase on täitsa normaalne, aga Leedule vastu ei saa.“

Leedukad on olnud pikalt Baltikumis kõige tugevam poksiriik ja seda näitasid nad ka Tallinn Openil.

Kaupo Arro. Foto: Virko Veskoja

Karro soovitas intervjuus võitlusspordifännidel hoida silm peal Fjodor Kamaninil. „Tal on kaks vanemat venda ees, kes on poksi päris kõrgel tasemel teinud ja näen, et seal on mõlemast vennast midagi võetud. Seal on lihtne areneda. Sul on ees vennad, kes näitavad ette ja koguaeg õpetavad. On näha, et nii noorest peast, on juba kool olemas. Arvan, et sealt võib tulla nendest kõige parem vend.“

Foto: Virko Veskoja

Kõige tähtsam on see, mida matšidest õpid

Remo Tomsoni, kes tegi Tallinn Open 2024 turniiril matši ja selle võitis, treener Artur Sinilill leidis, et see pole eriline võit. Mida arvab aga Arro? Kas võite tuleks tähistada sellest hoolimata, kui teed turniiril kõigest ühe matši ja selle võidad? „See ei ole eriline võit ka sportlase enda jaoks. Seda sellepärast, et kui võidad ühe matšiga turniiri, selles pole midagi erilist. Loomulikult tuleks kõiki võite tähistada, aga kõige tähtsam on tegelikult see, mida sa nendest matšidest õpid. Võites on raske midagi õppida, aga kui hoiad madalat profiili, siis sealt näed oma vigu rohkem.“

Loomulikult tuleks kõiki võite tähistada, aga kõige tähtsam on tegelikult see, mida sa nendest matšidest õpid.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel