Habib alistas Gaethje ja lõpetas karjääri

24. oktoober 2020 | Uudised

Habib Nurmagomedov alistas 24. oktoobril Abu Dhabis UFC tiitlimatšis Justin Gaethje.

Esimene löök tehti, kui kulunud 1.12, aga isegi pärast seda miski tükk aega ei tabanud. Habib ründas, ameeriklane põgenes. Habib viis maha esmakordselt 40 sekundit enne lõppu.

2. raundis võttis Habib vastase kiiresti kägistusse ja matš oli läbi.

Pärast matši teatas ta, et enam ei võistle, kuna isata ei suuda. “Lubasin emale, et see jääb mu viimaseks võitluseks,” ütles ta. Habib tänas tiimi, kes oli temaga sel õhtul ja viimased 10 aastat ja tänas UFC inimesi. Ta ütles, et UFC peab nimetama ta pärast seda parimaks võitlejaks maailmas, sest ta on selle ära teeninud. Ta tänas Gaethjet ja palus, et too väärtustaks seda, mis on, sest kunagi ei tea, mis võib homme juhtuda.

Habib teenis matši eest kuuldavasti 6 miljonit dollarit, lisaks osa PPV-st, mis jäi pisikeseks (675 000 ostjat). Gaethje teenis 300 000. Aasta ostetuim UFC ülekanne on Usman – Masvidal 1,3 miljoni huvilisega. Habibil on lepingud näiteks Reebokiga ja energiajoogiga Gorilla. Habibi isa, kes koroona tõttu suri, ütles, et Habibil on varandust ligi 100 miljonit dollarit. Habib ütles enne matši, et kaalub lõpetamist, kui on 30-0. Praegu on ta 29-0.

Selleks puhuks, kui Habib või Gaethje võidelda ei saa, oli UFC-l valmis endine Bellatori meister Michael Chandler, kes sõlmis just UFC-ga lepingu. Nurmagomedov küll ütles, et ei tahaks võidelda mehega, kes pole UFC-s veel ühtegi kohtumist pidanud.

Habib pidi tänavu kevadel võitlema Tony Fergusoniga, kuid ei saanud koroonapiirangute tõttu Dagestanist välja ja El Cucuyle otsiti asendusvastaseks Gaethje.

UFC soovib taas käima saada „The Ultimate Fighteri”, saate, mis tegi UFC 15 aastat tagasi kuulsaks, kuid mida filmiti viimati 2018. aastal. UFC soovis üheks uueks treeneriks Habibi, aga kui too kuulis, et teiseks soovitakse Conor McGregorit, teatas Dagestani kotkas, et ei teeks seda isegi 5 miljardi dollari eest. Habib on öelnud, et kordusmatši iirlasega ei tule kunagi ja seepärast ei vaata ta ka vaimustusega sellele, et McGregori ja Dustin Poirier’ kordusmatši tahetakse korraldada tema kaalus ja võitja saaks võidelda tiitlile. Tõenäolisem oleks tiitlimatš Georges St-Pierre’iga, kes taas ilmutas tagasitulekusoovi.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel