IG usman84kg

Usman plaanib liikuda kaks kaalu ülespoole

20. jaanuar 2022 | Uudised

Kamaru Usman soovib järgmiseks liikuda poolraskekaalu.

“Jätan Israeli vahele,” ütles ta GQ-le, selgitades, et keskkaalu valitseja Adesanya on nagu tema vend Nigeeriast. Usman on viimase aasta unistanud kohtumisest Jan Blachowicziga, kuigi poolakas hiljuti tiitli kaotas.

Usman räägib ajakirja spordinumbris ka Colby Covingtonist, kelle sõnavõtud tema kohta olid lähedal rassismile. “Ta tekitas koletise. Ta hakkas kõigile rääkima, et ta näitleb kättemaksuks, kuna teda taheti vallandada, aga ei saanud seda enam lõpetada, sest inimesed juba vihkasid teda,” sõnas Usman.

Nende viimase kohtumise lõpus tundus hetkeks välja ilmuvat jälle vana hea tore Colby, kui ta midagi Usmanile lausus. “Ma ei kuulnud, mida ta ütles, aga ta oli sel hetkel tema ise. Ma tõeliselt üllatusin,” tunnistas Usman. Mõni minut hiljem ajas Covington pressikonverentsil tavapärast loba.

Kamaru ei poolda UFC võitlejate viimase aja ärplemisi, mis meenutavad profimaadlust, kus suur suu tähendab suurt rahahunnikut. “Conor on selle näide. Austus puudub ja saad kuulsaks. Kuidas me saame lastele öelda, et lugupidamine on tähtsaim asi maailmas, kui neil on võimalus saada ülirikkaks nagu Conor?” küsib ta.

Kamaru kasvas Nigeerias praktiliselt isata, kuna isa oli pidevalt Ameerikas tööl. Kui Kamaru oli 8-aastane, tõi isa pere lõpuks Ameerikasse elama. 2010. aastal mõisteti meditsiinitööstuses töötav isa pettuses süüdistatuna vangi. Usmanid eitavad süüdistusi tänaseni. Isa vabanes hea käitumise tõttu hiljuti vanglast.

“Ma pole kunagi olnud üks nendest lastest, kes ütlevad, et isa ei armasta mind, kuna ta ei tulnud mu maadlustrenni. Ma teadsin, kes ta on ja et ta armastab mind,” sõnab Kamaru.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel