Foto: Shutterstock.com

UUED PIIRANGUD! Uksed peavad sulgema spordiklubid, peatatakse huvitegevus ja trennid

09. märts 2021 | Uudised

Valitsuskabinet jõudis 8. märtsil kokkuleppele rakendada rangeid lisapiiranguid koroonaviiruse laia leviku tõkestamiseks. Kultuuriministeeriumi haldusalas puudutavad uued piirangud spordivaldkonda. Kultuuriasutuste töö on peatatud juba varasema otsusega.

„Viiruse levik on laialdane ning tervishoiusüsteemi toimimine tõsises ohus. Nakatumise ahelad tuleb püüda katkestada kõigi abinõudega. Sellepärast ei ole karme piiranguid enam võimalik vältida ega kuigi palju erandeid teha,“ teatas kultuuriminister Anneli Ott pärast kabinetinõupidamist.

Piirangud hakkavad kehtima neljapäevast, kui valitsus on istungil vastu võtnud korralduse.

Uksed peavad vähemalt kuuks ajaks sulgema spordiklubid, peatatakse huvitegevus, trennid. Piiratakse sportimist ka välitingimustes. Kogu huviharidus, huvitegevus, täiendkoolitus, täiendõpe, noorsootöö, sportimine ja treenimine on välitingimustes lubatud üksnes 2+2 liikumisreeglit arvestades. See tähendab, et koos tohivad liikuda ja sportida maksimaalselt kaks inimest (arvesse läheb ka juhendaja) ning teistest inimestest tuleb hoida kahemeetrist vahemaad. Piirangud ei kehti peredele ega erivajadustega inimeste tegevustele, sealhulgas sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamisele.

Piiranguid ei kohaldata üksnes spordialaliidu võistlussüsteemis toimuvale professionaalsele sporditegevusele, sealhulgas Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmetele ja kandidaatidele ning võistkondlike alade meistriliigade mängijatele, riigi sõjalise kaitsega ja siseturvalisusega seotud tegevustele ning puudega isikute tegevustele. Viimaste seas on sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooniteenuse osutamine ning Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus.

Kõik juhised, millele on viidatud otsustes, avaldatakse Kriis.ee kodulehel ning ministeeriumite kodulehtedel koos ametliku korraldusega. Piirangutest otseselt puudutatud valdkondade toetusvajadused selguvad lähiajal.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel