Foto: iStockPhoto.com

Üheskoos! Eesti sportlased kutsuvad üles toetama sõjapõgenikke

07. aprill 2022 | Uudised

Sõja tõttu on Ukrainast põgenenud rohkem kui 4 000 000 inimest, jättes raske südamega selja taha oma kodumaa ja endise elu. Nendest üle 28 000 sõjapõgeniku on leidnud ajutise pelgupaiga Eestis. Spordirahvana toetab Eesti Olümpiakomitee nende siinviibimist ning soovib, et neid võetakse sõbralikult vastu.

„Usume, et jõud ühendades suudame väljuda raskustest ja tõusta taas. Tõsta üles valge kaart, näita sõnumit #üheskoos ning avalda koos meiega sõjapõgenikele toetust! Ainult üheskoos saame sellest keerulisest olukorrast võitu,“ kutsusid nad inimesi üles.

„Meil kõigil on õigus vabadusele. Meil kõigil on õigus tunda ennast turvaliselt. Üheskoos oleme kogenud iga tõusu, iga langust, iga võitu, iga kaotust. Ja isegi kui me kukume, tõuseme taas, sest teiste usk annab meile jõudu!“ ütlesid sportlased ühises videos Eesti Olümpiakomitee lehel.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel