Mark Tervinsky ja Gert Goršanov. Foto: Maria Kilk

UFN tuleb taas! Kulturist ja rammumees korraldavad Rakveres taas võitlusspordiõhtu

23. august 2023 | Underground Fight Night, Uudised

Mullu lõid käed Corsagymi spordiklubi pidav Gert Goršanov ning Rakvere Rammumehe võistluse korraldaja Mark Tervinsky ja korraldasid Rakveres Underground Fight Nighti, UFN-i. Mehed räägivad, kuidas korraldus sujus, mis olid kõige keerulisemad ja paremad hetked ning avaldavad, et uus võitlusspordiõhtu toimub ka tänavu 9. detsembril.

Foto: Maria Kilk

Foto: Maria Kilk

Sündmus on iga aastaga kasvanud

Gert Goršanov alustas UFN-iga juba kuus aastat tagasi oma Tartu spordiklubis. Ta selgitab, et spordiklubi mahutab hõlpsasti 100-150 pealtvaatajat. Esimesel aastal oligi publiku arv umbes 100 inimest, aga iga järgneva korraldusega pealtvaatajate hulk kasvas, kuni ta tundis, et saal hakkab väikseks jääma.

Gert Goršanov. Foto: Maria Kilk

Gert Goršanov. Foto: Maria Kilk

Siis saadi kokkuleppele Tartu Carring AS automüügi salongiga, kes lubas poksivõistluseid korraldada nende ruumides. Nii aeti salongist autod välja ja asemele toodi poksiring. Seal kasvas pealtvaatajate hulk juba 500 inimeseni.
Mullu tuli tema juurde Rakvere rammumehe võistluseid korraldav Mark Tervinsky ja pakkus, et mehed võiksid UFN-i teha Rakvere spordikeskuses.

Gert Goršanov, Kaido Höövelson ja Mark Tervinsky. Foto: Maria Kilk

Gert Goršanov, Kaido Höövelson ja Mark Tervinsky. Foto: Maria Kilk

Mark selgitab, et tal oli ammu mõte Rakveres midagi sellist korraldada, aga polnud n-ö paarimeest, kes poksi köögipoolt rohkem jagab. Gerti nähes meenus talle, et ta on Tartus sellist sündmust teinud, aga väiksemalt. Ta võttis võimalusest kinni ja pakkus, et nad võiks koos sündmuse korraldada Rakveres ja kohe suurelt!

„Mõte meeldis mulle ja 2022. aastal saigi see teoks. Siis oli pealtvaatajate arv juba üle tuhande. Nii see Underground Fight Night sari vaikselt kasvanud on ja uut võistlust saab näha taas Rakveres juba 9. detsembril,“ räägib Gert.

Vaatamata tagasilöökidele tuli võimas sündmus

Marki jaoks oli esimene kord korraldada võitlusspordisündmust. Suurim erinevus rammumeeste võitlustega on see, et rammumeeste sündmused on enamasti publikule tasuta. Võitlusspordi puhul on korraldaja jaoks aga eelarve kordades suurem. Ka jooksmist on rohkem – võistlejatele lennujaama vastu minemine, kaalumise ja pressikonverentsi korraldamine, võistluspaiga valmis seadmine. Ta võrdleb, et Rammumehe puhul paneb ta platsi püsti 2-3 tunniga ja 5 mehega, UFN-il läks 12 tundi ja 15 meest.

Foto: Maria Kilk

Foto: Maria Kilk

Mark ütleb, et hea koostöö peaks olema kui 1+1=3. Nende koostöö puhul oli tulemus pigem 30! „Algusest peale jooksis koostöö väga sujuvalt. Mõtleme väga sarnaselt. Osad ütlevad, et isegi riietute ja näete välja väga sarnased,“ muigab ta ja lisab, et koostöö sujus nii hästi, et enne tänavust UFN-i korraldavad nad Rakvere spordikeskuses oktoobris ka suure live kontserdi Koit Toome ja Terminaatoriga.

Tagasilööke oli küll vähe, aga mehed peavad tunnistama, et eks korraldamises tuleb neid ikka ette. Gert toob näite, et 3 päeva enne võistluseid teatas peamatšile tulema pidanud prantslane, et ei saa perekondlikel põhjustel osaleda. See on üsna suur probleem – esiteks kaotati juba makstud lennupiletid ja teiseks on peamatšid need, mis rahva kohale toovad. Kuna Gerdile meeldib palju reisida, on ta alati ühendanud meeldiva kasulikuga ja käinud läbi 2-3 poksiklubist igas külastatud riigis – selle abil on ta saanud korraliku kontaktipagasi, mis sellistes kriisiolukordades ära tasuvad. Nii ka seekord.

Mark meenutab viperust, et 15 minutit enne pressikonverentsi kadusid järsku ära mõlemad prantsuse võitlejad ja nende treenerid, ka telefonidele ei vastatud ja ust hotellis ei avatud. Lõpuks selgus, et kuna nad on moslemid, tuli neil palvetamisaeg ja korraldaja ootas hotelli ees autos, kui pressikonverents juba käis. Õnneks jõuti siiski hilinemisega.

  • 15 minutit enne pressikonverentsi kadusid järsku ära mõlemad prantsuse võitlejad ja nende treenerid, ka telefonidele ei vastatud ja ust hotellis ei avatud. Lõpuks selgus, et kuna nad on moslemid, tuli neil palvetamisaeg ja korraldaja ootas hotelli ees autos, kui pressikonverents juba käis.

Korraldus oli paras risk

Kuna tegu oli väga suure võistlusega, olid muidugi ka riskid suuremad. Gert selgitab, et võitlusspordis on üks keerulisemaid ja riskantsemaid asju võitluspaaride kokku sobitamine. Ja matšis ei saa kunagi kindel olla, enne kui mehed on päev enne võistluseid kohal ja kaalutud. „Matšide ära jäämisega vead alt kõiki pealtvaatajaid ja ka sponsoreid,“ täpsustab ta.
Kuna nii suurelt korraldati UFN-i mullu esimest korda, oli kogu ettevõtmine suur risk. „Väljaminekud on sellise korralduse juures väga suured ja alati jääb õhku küsimus, kas tulud saavad olema piisavad, et kulud katta,“ kirjeldab ta.

Annika Goršanova ja Gert Goršanov. Foto Maria Kilk

Annika Goršanova ja Gert Goršanov. Foto Maria Kilk

Rakvere võttis aga võistluse vastu väga hästi. „Ütlen ausalt, et nii suurt, võimast ja sooja vastuvõttu ei osanud ma uneski ette näha. Mulle tõsiselt meeldib Rakvere kohale sõitnud publik. Nende entusiasm ja kaasaelamine kasvas iga matšiga ja seda on korraldajana väga mõnus vaadata!“ on Gert tänulik.

Ütlen ausalt, et nii suurt, võimast ja sooja vastuvõttu ei osanud ma uneski ette näha.

UFN-i üks traditsioonilisi tegevusi on oksjon, kus enampakkumisele läheb UFN logodega pusa, mida kuskilt poest osta ei saa ja see, kuidas oksjoniga kaasa mindi, oli Gerdi sõnul lihtsalt fantastiline vaadata. Samuti oli tore, et sportlaste fännid julgesid tribüünidelt alla tulla sportlastega pilte tegema. „Kogu selle tegevuse jälgimine kõrvalt on südantsoojendav,“ on tal hea meel.

Foto: Maria Kilk

Foto: Maria Kilk

Matšid pakkusid põnevat vaatemängu

Marki jaoks olid parimad hetked see, et amatöörmatšid osutusid nii põnevateks ja ringis läks hulluks andmiseks. Ka see, et tuli palju nokaute ja põnevaid matše. „Selline tunne, nagu iga matš oleks olnud peamatš!“ ütles ta.

UFN Jason Polydor vs Ott Remmer (Foto Maria Kilk)

UFN Jason Polydor vs Ott Remmer. Foto: Maria Kilk

Mehed tänavad kõiki ettevõtteid ja toetajaid selle eest, et kõik sujus väga hästi. Hiljem saadi ka sponsoritelt tagasisidet, et neid kiideti linnas, et nad on end nii laheda üritusega sidunud.

Mark ütleb, et kuna sündmus nii hästi välja tuli, oleks rumalus seda uuesti mitte teha. „Paremini teha on raske, aga arvestades meie praeguseid plaane, peaks tulema see aasta veel võimsam ja vaatemängulisem. Eks me hakkame varsti oma plaane ja matše avaldama!“ ütleb ta.
Üks muudatus on see, et VIP-ala tuleb suurem, sest mullu sooviti neid veel viimase minutini osta, kui laudu enam ei olnud. Üritus on jälle rahvusvaheline, tulemas on tippsportlased mujalt riikidest, aga ka kohalikud võitlejad. Kindlasti on plaanis teha põnevaid esinemisi ja meelelahutust matšide vahel, näiteks eelmine aasta esines Arop.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel