IG stylebender

UFC I Kas Whittaker saab Adesanyalt revanši?

11. veebruar 2022 | Uudised

Kauaoodatud kordusmatš Israel Adesanya ja Robert Whittakeri vahel leiab lõpuks aset sel laupäeval UFC 271 raames – Whittaker saab võimaluse 2019. aasta kaotuse tasa teha keskkaalu (kuni 83,9 kg) tiitlimatšis.

Adesanya võitis eelmise kohtumise otsustavalt, alistades Whittakeri 2. raundi nokaudiga. Adesanyal on 21 võitu (15 nokaudiga). Ta on UFC kaaluklassiüleses edetabelis kolmandal kohal. 32-aastase ja 193 cm pika Israel Adesanya jaoks on see neljas kord keskkaalu meistritiitlit kaitsta. Viimati juhtus see 2021 juunis, mil ta alistas itaallase Marvin Vettori.

Pärast 20 võitu järjest sai Nigeerias sündinud ja Uus-Meremaad esindav Adesanya MMA-karjääri esimese kaotuse eelmise aasta märtsis. Adesanya kaotas kohtunike otsusega Jan Blachowiczile ja seega ebaõnnestus tema plaan võita ka UFC poolraskekaalu (kuni 93 kg) meistritiitel.

“Tunnistan, et kaotasin Blachowiczile, aga see oli igav matš. Kui Jan nägi, et mu jalalöökide tõttu on püstivõitlus raske, viis ta võitluse maha. Blachowicz ei teinud mulle viga, aga tema suure kaalu tõttu mul lihtsalt ei õnnestunud püsti saada. Seejärel ma ei võidelnud enam kogu jõuga, sest matš läks igavaks. Kui Whittaker tahab sama taktikat proovida, siis proovigu, aga ta ei kaalu sada kilo ning enda kaaluklassis suudan ma väga hästi maas võidelda,” ütles Adesanya matšieelses intervjuus.

Whittaker on vaoshoitum võitleja, kes ei pisenda ega sõima kunagi oma vastaseid: “Ma pole selline võitleja, kes vihkab oma vastaseid. Ennekõike olen ma sportlane, kes armastab seda spordiala.”

31-aastane ja 180 cm pikk Whittaker oli varem UFC keskkaalu vahemeister. Ta võitis selle tiitli 2017. aastal, kui alistas Kuubat esindava Yoel Romero. Austraallane on MMA-puuris võitnud 23 korda (üheksa nokaudiga) ja kaotanud viis korda. Viimases matšis eelmise aasta aprillis alistas ta ameeriklase Kelvin Gastelumi. Whittakeril on hetkel viimasest 13 matšist 12 võitu.

Whittaker oli varem maadleja. Ta töötas enne MMA-karjääri ka müürsepana. 2019. aastal oli tal probleeme sisikonnaga ja ta vajas operatsiooni.

Intrigeerivat kordusmatši näeb telekanali TV3 Sport ja uue põlvkonna teleteenuse Go3 vahendusel 13. veebruari hommikul alates kella 5-st. Enne põhimatsi näidatakse nelja eelmatši. Raskekaalu (kuni 120 kg) edetabeli kolmas Derrick Lewis läheb vastamisi austraallase Tai Tuivasaga, kes on edetabeli 11. kohal. Keskkaalus kohtuvad ka edetabeli kolmas ja neljas, ameeriklased Jared Cannonier ja Derek Brunson.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel