Tanel Kondel: peaasi, et noored tegeleks palju spordiga ja ei huligaanitseks tänavatel

02. jaanuar 2019 | Muay Thai Liiga

Tanel Kondeli videot on vaadatud nii palju, et ta on võtnud üle Eesti Muay Thai Liiga populaarseima võitleja tiitli.

Viljandi Taipoksi Klubist pärit Tanel, kes näiteks aasta tagasi 17-aastasena oli liigas üle Rainer Ferenetsist, alistas nüüd Viljandi etapil seenioride B-klassis pärnaka Taavi Saarme. Tanel ütleb, et muljed etapilt on head, kõik toimis hästi. „Kindlasti oli kergem kohalikele võistlejatele ja treeneritele, et ei pidanud väga vara ärkama ja sõitma pikka maad, mida tuleb tavaliselt teha. See on päris väsitav. Ainuke negatiivne asi oli hapnikupuudus ja palavus ruumis,“ naerab ta.

Olid paarid võrdsed?

Sellele ma ei oska vastata, kuna nägin ainult kahte fight’i: Karolina Niinelo – Paula Mägi ja Robert Poštaritsa – Sergei Makejev. Need olid küll võrdsed ja paremad fighter’id võitsid.

Kui võrdsed on paarid, kui võit tuleb tehnilise nokaudiga?

Võitlusspordis ikka tuleb ette nokke. Nagu öeldakse: üks löök võib kõik otsustada. Minagi üritasin lõpetada fight’i kiiremini, kuid ei suutnud korralikult tabada. Alles 3. raundis mul vedas ja tabasin. Kuna fight jõudis 3. raundi, ütleksin, et see oli tasavägine. Ma ei tea, kas teistes matšides oli veel üldse TKO-sid. Tehniline nokaut ei pruugi tähendada ebavõrdseid vastaseid. Ühel fighter’il võib-olla on lihtsalt õnne. Ja teisel võib-olla ei ole lihtsalt tema päev.

Viljandi TPK-st võitles eelmisel etapil vaid Marol Gross. Oli tegelikult kohal rohkem neid, kes tahtsid võidelda, kuid vastaseid ei leitud?

Ühele poisile tõesti vastast ei leitud, kuid ta on suhteliselt raskes kaalugrupis. Seal vist ongi vähem neid aktiivseid ja julgeid harrastajaid.

Teeb tuju veidi viletsaks, kui tuled kohale ja vastast ei leita?

Endal pole veel sellist kogemust olnud, aga kindlasti teeb. Ise võistlesin kunagi raskemas kaalus, kuna enda kaalus polnud vastast.

Mitmed klubid postitasid paari kuu eest, et osta on võimalik selliseid pükse. Teil ka?

Võimalik, kuid ma ei märganud või siis ei mäleta. Arvan, et minu treeninggrupis ei pakutud või ei olnud mind lihtsalt kohal. (Naerab.)

Tunduvad lahedad?

Mõned on päris lahedad.

Mitu klubi Viljandisse mahub?

Ei tea. Praegu on kaks klubi ja tundub, et mõlemal läheb edukalt. Huvilisi vist jagub. Kui mina trennis hakkasin käima, ei olnudki vist kahte klubi. Ma arvan, et meie klubi on kauem tegutsenud ja kogenum. Treenerid ja varustus on hea. Kuid ma ei tea, mis tase ja tingimused teises klubis on. Ma arvan, et ei ole mõtet mõelda, kumb parem on. Peaasi, et noored tegeleks palju spordiga ja ei huligaanitseks tänavatel. Sport võidab.

Teil tehti just remont. Kui tehnoloogiline teil saal on?

Saal on hea, kuid ma ise pole jõudnud seal väga treenidagi. Mõned korrad ainult. Minu põhitrennid toimuvad Olustvere grupis ja Viiratsis.

Muusika mängib trennis?

Ikka. Eesti muusika ja välismaine ka. Mulle meeldib räpp, mis on agressiivne, motiveerib pingutama, maksimumi andma. Eestist Beebilõust ja välismaalt näiteks Eminem ja mõned vanad legendid, nagu 2Pac ja Biggie Smalls. Skepta on kah hea.

Millised viimase aja välismaa matšid on huvi pakkunud? Mayweather – Nasukawa?

(Naerab.) See fight ei tundunud võrdne.

Aga poks muidu?

Poksi väga ei jälgi. Vahel mingeid suuremaid matše. Hetkel vaatan UFC-d: Jones – Gustafsson. Nieky Holzkeni tagasitulek oli võimas. Mingi aeg jälgisin Gloryt, aga pole viimasel ajal vaadanud.

Naiste UFC ei paku pinget?

Vaatan ikka. Amanda Nunes tegi vägeva KO.

Teie klubi kirjutab: kohtume peagi üritusel Adrenaliin 6. Mis üritus see on?

Adrenaliin on minu treeneri Lauri Liivi korraldatav võistlus. Toimub nii tihti, kui treener ise jõuab, aga iga mõne kuu tagant vist. Tihedamalt kui varem. Seal on poks ja K-1. Ta üritab ise leida kõigile võrdsed vastased. Seekord toimub üritus suuremalt kui varem ja uues saalis. Seekord on ka plaanis vist poolprofimatše. Algselt oli see klubisisene võistlus, aga on läinud suuremaks ja populaarsemaks. Vahepalaks ja mõne võitleja ringi saatmiseks on esinenud räpparid. Mul on plaan seal osaleda. Täpset kuupäeva hetkel veel ei tea, aga järgmisel kuul vist toimub.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel