Tallinna linnavolikogu muutis tänasel istungil sporditegevuse toetamise korda, et muuta teenus spordiklubidele ja harrastajatele selgemaks, lihtsamaks ja kiiremaks. Samuti viidi sporditegevuse toetamise kord kooskõlla kehtivate riigi õigusaktidega.
Linnavolikogu liige Irina Antonjuk nentis, et kahjuks ei tegele suur osa noori igapäevaselt aktiivselt liikumise ja spordiga. „Liikumisvajadus ja -harjumuste kujundamine muutuvad aga järjest olulisemaks, et meie inimesed oleksid tervemad. Tallinn on oma eelarvest tõhusalt toetanud 7-19-aastaste noorte, erivajadustega harrastajate ning püsiva töövõimetusega inimeste sporditegevuse korraldamist nii spordiklubides kui -koolides,“ lisas ta.
Linnavolikogu liikme Õnne Pillaku sõnul on iga muutus, mis innustab nii vanu kui noori rohkem liikuma ja sporti tegema, samm õiges suunas. „Emana pean aga eriti oluliseks, et me hakkaksime Tallinnas taas toetama väikelaste liikumist ja sportimist. Näen enda kaksikute pealt, kes spordiga alustasid kolmeaastaselt, et mida varem lapsel tekivad head harjumused, seda sügavamale juurduvad need temas kogu eluks,“ selgitas Pillak.
Sporditegevuse toetuse andmist koordineerib Tallinna spordi- ja noorsooamet, kes igal aastal menetleb ligi 170 spordiorganisatsiooni taotlust. Ühtekokku toetab Tallinna linn ligikaudu 22 000 noore sporditegevust pea 5,8 miljoni euroga.
Kuna senine toetuse maksmisega kaasnenud halduskoormus oli ebamõistlikult suur ning ka teenuse saajale ebamugav, seetõttu vaadati sporditegevuse toetuse teenus tervikuna üle, et muuta toetuse taotlemine, menetlemine, maksmine ja aruandlus lihtsamaks nii teenuse osutajale kui ka saajale. Sellega seoses ajakohastati ka sporditegevuse toetuste infosüsteemi.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?