Henry Rohtla. Foto: GoodFight, Erlend Štaub

Taipoksija Henry Rohtla valmistus The League ürituseks Inglismaal

11. märts 2023 | The League, Uudised

18. märtsil toimub neljandat korda Tondiraba jäähallis Eesti üks suurimaid võitlusspordi sündmusi – The League. Taipoksija ja treener Henry Rohtla rääkis võitlusspordiportaalile GoodFight suurürituseks valmistusest ning hetke emotsioonidest.

Henry Rohtla. Foto: GoodFight, Erlend Štaub

Henry Rohtla. Foto: GoodFight, Erlend Štaub

Treeninglaager Inglismaal

Henryl õnnestus mullu Dubais kohtuda Muay Thai treeneri Christian Knowlesiga, kellega jätkus suhtlus sotsiaalmeedia vahendusel. Knowles on välja õpetanud mitmeid tänaseid maailmameistreid ja Rohtla andis mõista, et oleks Inglismaal toimuvast laagris osalemisest väga huvitatud.

Henry Rohtla. Foto: Dmitri Averjanov

Henry Rohtla. Foto: Dmitri Averjanov

Poksija sõnul oli treeninglaagris võimalus enda päevaplaan ise ülesse ehitada: „Tavaline päev oli selline, et ma hommikul ärkasin, läksin trenni, mis kestis umbes kaks tundi. Peale seda sõin, puhkasin ja õhtul uuesti trenni. Ja nii iga päev.“ Eratrennides Christianiga õppis Henry sparrimist vasakukäelistega ning keskenduti tema The League’i vastasele, kellel on parem jalg ees, ehk southpaw.

Henry Rohtla. Foto: Karli Saul

Henry Rohtla. Foto: Karli Saul

Emotsioonid enne The League’i

Inglismaa treeninglaagrit mees igatahes ei kahetse ning ta tänab südamest enda koostööpartnereid Computer Lab, Hodes OÜ, Epotech ja Nordic Hambakliinik, tänu kellele see võimalikuks sai.

Nüüd on vaja ainult head vormi hoida, võtta väheke kaalu alla ning ongi ringi minek

Laager aitas poksijal saada vajalikku keskkonna muutust, mis aitas ürituse eel motivatsiooni taastada. „Nüüd on vaja ainult head vormi hoida, võtta väheke kaalu alla ning ongi ringi minek,“ võtab ta kokku.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel