Kevin Renno

SPORTLASE MÕTTED! Kevin Renno: lapsele ei tohi öelda, et sa kaotasid, tuleb öelda, et sa õppisid!

29. detsember 2017 | Uudised

GoodFight vahendab Eesti tuntuimate võitlussportlaste ütlemisi, mis on nende intervjuudes ja vestlustes kõlama jäänud ning mis iseloomustavad kõige paremini võitluskunstide sõdalaste mõttemaailma ja arvamust siinses kogukonnas toimuvast.

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia asutaja ja treener Kevin Renno on mees, kes oli taipoksi Eestisse toomisel üks võtmeisikutest, ta ise on sellel võitluskunsti alal maailmameister ja tema tegevus treenerina on loonud Eestis tugeva võitlussportlaste paremiku, keda tuntakse ka ülemaailmses võitluskunstiharrastajate kogukonnas. Kevini alljärgnevad ütlemised puudutavad mitmeid Eestis toimuvad üritusi, siin tegutsevaid klubisid ja võitluskunstide arenguid.

Saades vanemate poolt tagasisidet, siis kindlasti on enesekindlus see, mida lapsed siin saavutavad (Muay Thai liiga – toim.). Kui nad tunnevad, et nad oskavad enda eest seista, siis muudab see lapsed rahulikumaks ja enesekindlamaks ning see annab juba usku ja tahet tegutseda.

Tunnustus on see mingil määral kindlasti, meie spordiklubi sportlasi hinnatakse nii kõrgelt, et neid kutsutakse igale Eesti tuntumale võitlussarjale või suuremale üritusele. Eestis ei ole ühtegi suurt arvestatavat üritust, kus meie poleks esindatud.

Meie üks suundi on see, et me tahame pakkuda võitlussporti treeningvõimalusena tavainimestele ning erinevatele vanuseklassidele. Sportlasi tuleb ja läheb, aga meie eesmärk ei ole see, et neist, kes tulevad trenni, peaksid saama sportlased. Inimesed peavad saama seda ka hobina harrastada.

Põhiline hirm, mis inimestel seoses võitluskunstidega tekib, on hirm haiget saada. Meie akadeemias see kindlasti nii ei ole.

Kardetakse ka seda, et pole füüsilist vormi ning puuduvad ka oskused, mis teistel on juba olemas. Sellepärast on ka meie akadeemias uute liikmete vastuvõtt baaskursuse näol, mille eesmärgiks on inimestele tutvustada taipoksi ja tekitada hea füüsiline vorm, et iga inimene tunneks ennast oma kehas hästi ja enesekindlalt. Meie sõnum on see, et võitluskunstid sobivad absoluutselt kõigile.

Usun, et iga laps leidis endale midagi ja enamus olid vaimustuses, nähes, et taipoksi treening pole nii robustne ja ohtlik, nagu esimese hooga arvatakse.

Taipoks sobib noortele poistele ja tüdrukutele just sellepärast, et töö käib terve kehaga, mis annab tervele kehale hea toonuse ning on suurepärane rasvapõletaja. Iga inimene tuleb treeningule oma põhjuse ja eesmärgiga, olgu selleks siis rasvapõletus, enesekaitse õppimine või enesekindluse tõstmine, ja võin kindlalt öelda, et taipoksist saab seda kõike.

Lapsele ei tohi öelda, et sa kaotasid, tuleb öelda, et sa õppisid.

Paljugi, mida ringis teed, oleneb vastasest.

Ma kuulen ka lastevanematelt, et trennis käimine rahustab lapsi, mitte ei muuda agressiivseks.

Kui lähed ringi, teed kõike ise, aga õpilase eest ei saa sa midagi muud teha, kui ainult nurgast nõu anda, ja seetõttu on kõrval seistes närv sees suurem.

Proovisin sellise elu järele, et käi kus ja kellega tahad, kus pole vaja enne võistlusi kaalu jälgida ega sportlikku vormi hoida, aga mulle see ei sobi, selline tühja inimese elu vähemalt mind õnnelikuks ei tee.

Võitlusspordis endale laiskust lubada ei saa — võid trennidest viilida, aga tööd keegi sinu eest ära ei tee. Kui lööd treeningutele käega, lüüakse sind ringis käega ja võid väga haiget saada.

/Allikas: GoodNews/

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel