GoodFight vahendab Eesti tuntuimate võitlussportlaste ütlemisi, mis on nende intervjuudes ja vestlustes kõlama jäänud ja mis iseloomustavad kõige paremini võitluskunstide sõdalaste mõttemaailma ja arvamust siinses kogukonnas toimuvast.
Ahti Pikkur on alati unistanud võitlusspordis kaugele jõudmisest ning on oma unistusi ka teoks teinud. Tema tõdemuseks on, et sparringud ehk trennivõitlused kõige parematega on edu aluseks.
Viimasel ajal tunnen iga fight’iga, et arenen edasi ning mõistan, mida oleks võinud vähem ja mida rohkem teha. Selles osas tunnen, et olen küpseks saanud ja et analüüsimisvõime on enda puhul kasvanud. Vahepeal ei tahtnud mingitest vigadest kinni võtta, ei tahtnud nende kallal töötada, aga nüüd näen, et muudmoodi ei saa, kui juba sellisele tasemele jõuad. Peab lihtsalt enda vigade kallal töötama.
Tegelikult on treeningutel puhkus ja õige kombineerimine see, mis annab õige resultaadi.
Eestlased on vist nii omaette tegutsejad, et meil siin omavahelist infovahetust väga ei olegi. Me pigem tuleme lihtsalt kõik kokku ja teeme koos rasket tööd. Vahel mõtlen küll, et kuidas me pärast seda veel suudame Mirkko Moisari, Maksim Vorovski ja teistega normaalselt suhelda. See vist teebki meie tiimi tugevaks, et kui kõik Eesti tüübid tulevad kohale kokku ja annavad endast 100%.
Kui sa kõrgele tippu jõuad, siis partnerite valik jääb suhteliselt kesiseks. Siis ongi väga tähtis, et kõik ilmuvad kohale ja annavad endast parima. Ülejäänu pead juba ise kodus paika panema.
Võitlussport ei ole korvpall või jalgpall, kus sa lähed ja jooksed ringi – läheb halvasti, siis läheb. Poksis sa saad jalaga vastu nägu ja sa ei pruugigi enam sporti teha. Sellepärast ongi sparring ülimalt tähtis – ma arvan, et see on isegi lausa pool kogu tervikust, mis annab sulle selle kõige parema ettevalmistuse. Pluss veel ka see, et ta annab sulle enesekindluse. Kui sa siin Maksim Vorovski, Hendrik Themase või Mirkko Moisariga suudad töötada mitu raundi, siis see annab sulle enesekindluse, et sa suudad ka vastasega seal sedasama teha. Tuleb kohal käia ja teha sparringut. Mina ütleks, et sparring ongi kõige tähtsam. Kui sa seda teed poole kohaga, siis võistlustel sa paned ka poole kohaga.
/Allikas: GoodNews/
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?