Foto: Siim Kinnas

Spordiklubi Corsagymi pidav Gert Goršanov: sportlikud eluviisid aitavad hoida noorena ja parandada elukvaliteeti

19. september 2022 | Uudised

Tartus Corsagymi spordiklubi pidav Gert Goršanov alustas 1997. aastal paralleelselt jõusaali treeningutega ka poksimisega. 2003. aastal leidis ta enda jaoks rammumehe spordi ning tegeles 10 aastat  sellega– neist viimased neli profi tasemel. Sealsed vigastused panid mehe aga rammumehe spordialast loobuma ja nii naasiski ta tagasi poksi juurde.

Poks on koordinatsiooni ja sirge rühi parandamiseks parim treening

Gert arvab, et põhjus, miks poks on aina enam tõusvas trendis, peitub selles, et ühiskond on seda mõjutanud ning samuti kõik see, mis viimasel ajal maailmas toimunud on. Ka meedia kajastab väga palju vägivalda ja poks annab sellises ühiskonnas inimestele natuke enesekindlust juurde, et vajadusel enda eest seista. „Oma klientide pealt olen näinud, et paljud on liitunud poksitreeningutega ka ülekaalulisuse ja vähese päevase aktiivsuse pärast. Õnneks on üha rohkem inimesi mõistnud, et vähene liikumine on koormaks mitte ainult nende kehale vaid ka südamele,“ sõnab ta ning lisab, et poks annab kindlasti juurde enesekindlust, parandab üldfüüsilist vormi ja mida ta ise on tänaste noorte peal märganud, et viimastel puudub koordinatsioon ja sirge rüht ning poks on selle parandamiseks parim treening.

Robert Helenius ja Gert Goršanov (Foto: Maikol Kriiva)

Gerti ennast on motiveerinud eelnevalt sellised suurnimed nagu Arnold Schwarzenegger ja Mike Tyson. Seda nende jõulise järjepidevuse ja samas ka lihtsuse tõttu – nad on olnud koguaeg nemad ise. „Täna aga motiveerib mind vormis olema minu poeg, kes omakorda on minu eeskujul alustanud nii jõusaali kui poksitreeningutega,“ lausub ta.

Liikumine ja treening peaks olema iga inimese päeva lahutamatu osa

Gert räägib, et läbi treeningute areneb enesekindlus, koordinatsioon, füüsiline vorm ja vastupidavus. „Treenitud ja heas vormis inimese päev on alati rõõmsam kui näiteks mittevormis ülekaalulisel, kellel kasvõi kolmandale korrusele liikumine suureks probleemiks võib osutuda! Sportlikud eluviisid hoiavad nooremana ja aitavad parandada elukvaliteeti. Liikumine ja treening peaks olema iga inimese päeva lahutamatu osa,“ leiab ta.

Foto: Siim Kinnas

Mõistlik on valida treeningud vastavalt oma võimetele

Gert sõnab, et Corsagymi spordiklubi on aegade jooksul pakkunud jõusaali ringtreeninguid, rammumehe treeninguid, jumpinguid, militar treeninguid ning aastal 2011, kui ta omandas poksitreeneri litsentsi, siis alustati ka poksitreeningutega. Kui aga 2015. aastal avati spordiklubi Tartus oli Gerdi enda aeg treeningute läbi viimiseks piiratud ja siis saadi kokkuleppe Tartu Taipoksi klubiga, kelle nimekaim sportlane on Ott Remmer, et nemad viivad edaspidi läbi tai- ja klassikalise poksi treeninguid erinevatele vanusegruppidele. „Selle aasta uuest hooajast, mis algas nüüd septembriga, alustas klassikalise poksi treeningute läbiviimisega meie Tartu spordiklubis Tallinna mees Ilyas Rustamov. Ilyas viib treeninguid läbi kaks korda nädalas igal teisipäeval ja neljapäeval algajatele ning edasijõudnutele. Samuti saab mehe käest võtta ka personaaltreeninguid. Poksigatreeninguga saab sisse lülitada aeroobse osa, mis tihtilugu jääb enamusel jõusaali treenijatel vajaka. Mõistlik on valida treeninguid vastavalt oma võimetele. Kui oled algaja, siis ei ole mõtet joosta suure hurraaga edasijõudnute trenni, sest oled Youtube`st paari Tysoni videot näinud. Samuti oleks mõistlik proovitreeningutes endale selgeks teha, kas sulle sobib pigem klassikaline poks kus kasutatakse ainult käelööke või siis taipoks kus lisanduvad treeningusse ka jalalöögid,“ räägib Gert lähemalt ning arvab, et tänu sellele, et Corsagym on aastate jooksul iseendaks jäänud, leiavad ka inimesed ikka ja jälle tee nende spordiklubisse. Ta tõdeb, et spordiklubi on omaniku nägu – ta pole mitte kunagi üritanud kopeerda teisi spordiklubisid ja see muudabki neid omanäoliseks.

Robert Helenius ja Gert Goršanov (Foto: Maikol Kriiva)

Sportlikud eluviisid hoiavad nooremana ja aitavad parandada elukvaliteeti. Liikumine ja treening peaks olema iga inimese päeva lahutamatu osa.

Ta toob näitena välja, et Corsagym korraldab Tartus juba viiendat aastat kahevõitluse võistluseid UNDERGROUN FIGHT NIGHT ja spordipäeva CORSA SPORT WEEKEND, kus viimases on võimalik näha kulturiste, bikiini fitnessiste, poksijaid ja käesurujaid. „Erinevate võistluste korraldamistega oleme motiveerinud rohkem inimesi antud aladega tegelema ja spordiklubis treeningutega alustama,“ lausub ta ning lisab, et koroona keerises keerles Spordiklubi Corsagym üsnagi raevukalt, sest nad polnud nõus väitega, et treenimine on inimeludele ohtlik. Selleks tuli neil vaielda politseiga ja alustada ka riigiga kohtuteed, mille tänaseks võitnud on. „Meie olime targad enne, nemad kahjuks aga tagantjärgi millega tekitasid väga suurt kahju just inimeste vaimsele tervisele. Füüsilisi treeninguid ei tohi inimestelt mitte kunagi ära võtta. See mitte ei treeni ainult füüsist vaid ka vaimu. Ja paljud on leidnud spordiklubi treeningutest rohkem abi kui mõne psühhiaatri juurest. Ka täna peame jooksvalt vaatama kaua meie valitsus ettevõtteid hävitab. Südamest loodame, et võetakse mõistus pähe ja tagastatakse elektri arvetega varastatud ettevõtjate rahavarud ning et selline jaburus leiab kiire lahenduse,“ tõdeb ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel