Foto: Freepik

Foto: Freepik

Soovid alustada või jätkata poksiteekonda? Tutvu Poksiklubi Kalev treeneritega

26. oktoober 2024 | Uudised

Poks on midagi enamat kui pelgalt löögid ja vastaste alistamine – see on keha ja vaimu harmoonia, mis õpetab enesekontrolli, distsipliini ja sihikindlust. Poksiga tegelemine aitab parandada füüsilist vormi ning suurendada enesekindlust. See spordiala sobib kõigile, olenemata vanusest või varasemast kogemusest, pakkudes võimalust end proovile panna ja saavutada rohkem, kui esmapilgul võimalik tundub.

Poksiga tegelemine aitab parandada füüsilist vormi ning suurendada enesekindlust.

Kui otsid kohta, kus alustada või jätkata poksiteekonda, siis Poksiklubi Kalev ootab kõiki huvilisi trenni. Kes aga Kalevis poksitreeneriteks on?

Kaupo Arro, viiekordne Eesti meister ja Baltimaade meister, on treenerina töötanud 15 aastat. Tema sõnul on poks enamat kui spordiala – see on enesevõitmine. “Kui sa ei suuda võita ennast, siis ei saa sa ka vastast võita,” ütleb ta. Treenerina peab Arro ennast õpetajaks – tema eesmärk on, et õpilased mõistaksid, miks kasutada teatud tehnikaid ja taktikaid.

Aleksandr Jegorov, Eesti parim treener aastatel 2004-2010, on Poksiklubi Kalevi vanemtreener, kes pakub aastaringselt rühmatreeninguid nii algajatele kui edasijõudnutele. Jegorov, kes on juhendanud paljusid Eesti poksitippe, keskendub poksi põhiväärtustele – osavusele, tahtejõule ja moraalsele stabiilsusele.

Ruslan Lopukhin on Eesti koondise noorte vanemtreener, kelle õpilased on toonud koju lugematul hulgal Eesti meistritiitleid ja esinenud edukalt rahvusvahelistel areenidel. Tema treeningud sobivad nii neile, kes alles alustavad, kui ka kogenumatele poksijatele.

Sergey Melnik, rahvusvahelise klassi spordimeister ja treener, on edukalt esinenud Ukraina meistrivõistlustel ning juhendab nii täiskasvanuid kui lapsi, olles kogenud sparringupartner ja tõeline tehnikaekspert.

Marko Virkunen, neljakordne Eesti raskekaalu meister, toob oma treeningutesse loovust ja innovatsiooni. Tema käe all on sportlased igal aastal koju toonud medaleid ja tiitleid. Tema eesmärk on hoida õpilastel sära silmis ja tuua treeningutesse midagi uut ja põnevat.

Timo Põder, kelle kogemustepagas ulatub erinevatesse võitluskunstidesse, on spetsialiseerunud just poksile viimased 12 aastat. Ta on juhendanud mitmeid Eesti meistreid, pakkudes treeninguid nii neile, kes tahavad jõuda võistlusringi, kui ka neile, kes otsivad füüsilist väljakutset.

Kõiki kickpoksi huvilisi ootab aga Marko Šults, 2019. aasta Eesti meister kickpoksis. Tema juhendamisel saad õppida kickpoksi põhitõdesid ja arendada oma oskusi personaaltreeningutel.

Kui soovid treenida koos kogenud profipoksijaga, siis treener Pavel Semjonov viib  treeningud järgmisele tasemele. Tema rohkem kui 30-aastane poksikogemus annab talle oskuse aidata sportlastel oma piiridest kaugemale minna.

Rahvusvahelise taustaga poksi ja kickboxingu treener CK on ammutanud oma teadmisi Marokost, Taist, Malaisiast ja Singapurist. Tema treeningud on täis lõbu ja kirge ning ta keskendub tervisele ja heaolule, pakkudes nii rühma- kui personaaltreeninguid. „Lõbus on see, mis hoiab teid innukana, kuni tulemused hakkavad ilmnema. See muudab teie eesmärgid lihtsamaks,” leiab CK.

Tõnis Grinkin on 2017. aasta Eesti poksimeister ja 2012. aasta jujutsu maailmameistrivõistluste CUP võitja.

Kristina Egorova on  kahekordne Eesti poksi olümpiavõitja ja rahvusvahelise rütmilise võimlemise turniiride osaleja. Ta on ainus naistreener Eestis, kellel on olümpiatreeneri tunnistus. Tema treeningud keskenduvad täpsusele ja enesekindluse kasvatamisele.

Poksiklubis Kalev on veel kickpoksi treeneriks Jüri Aboltõn ja poksitreeneriks Andres Aasmäe.

Poks kui tõeline vaimne mäng

Evert Lubja on osa Poksiklubi Kalev spordiperest ning on sotsiaalmeedias jaganud, et poksima hakkas ta puhtalt uudishimust ja vajadusest millegi uue järele. „Olin pikalt tundnud, et igapäevaelu vajab natukene särtsu ja midagi, mis paneks südame kiiremini lööma – ja mitte ainult metafooriliselt. Poks tundus ideaalne viis energia väljaelamiseks ja keha proovile panekuks.“

Esimest korda kindad kätte pannes sai Lubja aru, et poks pole ainult löökide jagamine, vaid ka tõeline vaimne mäng. See õpetab keskendumist, distsipliini ja seda, kuidas oma sisemise jõuga ühendust saada. „Ja olgem ausad, see annab ka korraliku enesekindluse boosti – teadmine, et suudad end igas olukorras kaitsta. Poksimine on muutunud mulle rohkemaks kui lihtsalt trenniks – see on omamoodi rituaal, mis aitab mul oma parimat mina leida.”

Anneli Allikas-Parv

Toimetaja

Vaata veel