Saaremäe võitleb laupäeval Cage peamatšis

12. veebruar 2020 | Uudised

Eesti parim sulgkaalu vabavõitleja Sten Saaremäe (6 võitu, 1 kaotus) võitleb sel laupäeval Soomes, Põhjamaade ühes juhtivas vabavõitlusliigas Cage. Saaremäe vastaseks on Soome teine number Edward Walls (9 võitu, 4 kaotust). Matš toimub Helsingis juubeliürituse Cage 50 peamatšina.

Tartu spordiklubi Englas esindav Saaremäe on natuke rohkem kui aasta jooksul võitnud nelja Soome võitlejat. Neist viimane, Ville Yrjölä (7 võitu, 4 kaotust), langes Saaremäe käe läbi 2. novembril tehnilise nokaudiga. Saavutatud tulemus oli niivõrd silmapaistev, et meie regiooni ühe juhtiva võitlussarja Cage pealikud pakkusid eestlasele oma juubeliüritusel matši Soome teise mehe vastu (sulgkaalu parim, Makwan Amirkhani, võitleb juba UFCs).

Saaremäe sõnutsi on Walls huvitava stiiliga vastane, kelle mängu lahti harutada. “Walls on hea lööja ning tal on tugev kaitsemaadlus. Olen teda aastaid jälginud ja teadsin, et ühel päeval kohtume,” kommenteerib Saaremäe saabuvat lahingut. Walls iseloomustab eestlast kui väga kõva vastupidavuse ja töövõimega võitlejat, kes proovib vastase oma tempoga kaasa meelitada ja ta ära väsitada. “Saaremäe meenutab mulle oma stiililt Nate Diaz’t, nende lähenemine on sarnane,” kirjeldab Soome esindaja Saaremäed.

Natuke vähem kui kolm ja pool aastat tagasi profispordiga algust teinud Saaremäe kontol on 6 võitu ja 1 kaotus. Lisaks treeningutele Tartu koduklubis Englas on Saaremäe ettevalmistuses olulisel kohal püstivõitluse treener Vallo Hannus (3D Treening) ja endine Eesti sprinditipp Argo Golberg, kes hoolitseb Saaremäe üldfüüsilise ettevalmistuse eest.

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel