Polina poksis Inglismaal suurte tiitlimatšide soojenduseks

14. november 2021 | Uudised

Eesti meister Polina Golubeva poksis 13. novembril Sheffieldis Stevi Levyga.

Raskekukk-kaalus peetud kohtumise lõpuks oli inglanna verine, aga tema õnneks juhtus see mõni sekund enne lõppu ja ta võitis kõigi kohtunike hinnangul 40:36. Levy võidud-kaotused olid enne seda 4-0, Golubeval 1-3. Ka eelmise kohtumise pidas Golubeva Inglismaal ja jäi siis alla kohalikule meistrile Raven Chapmanile. Raven poksis ka seekordsel üritusel ja just temalt sai tipp-promootor Eddie Hearn idee kutsuda narvalanna napi etteteatamisega – Levy kuulis 4. novembril, et 5. novembri vastane ei saa poksida.

Levy on poksitreener ja ta räägib, et palju tuleb tema trenni väikseid tüdrukuid, kes on paksukesed ja keda kiusatakse. Ta tahab, et tüdrukud tunneks, et nad võivad temaga kõigest rääkida, sest on asju, millest nad ei saa peres rääkida. „Mul on isegi kahju neilt selle eest raha võtta, sest see meeldib mulle nii väga,” sõnas Stevi, kelle ema suri, kui Stevi oli 8-aastane.

Matchroom Boxingu korraldatud õhtu peamatšis kaotas IBF-i sulgkaalumeister Kid Galahad nokaudiga 6. raundis Kiko Martinezile, kes oli 2013. aastal IBF-i meister raskekukk-kaalus.

Teises tiitlikohtumises kaotas WBC raskesulgkaalu valitsev Terri Harper tehnilise nokaudiga 4. raundis Alycia Baumgardnerile, kellel oli enne seda kaotus vaid Christina Linardatoult. „Lähen tagasi poemüüjaks,” naljatas Harper nukralt, kuigi lepingus on kordusmatšikohustus.

„Ma pole midagi sellist näinud 35 aastat,” ütles Hearn.

Intervjuu Polinaga SIIN.

Polina eelmist matši saab vaadata SIIN.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel