PERSONAALTREENER! Mac Ojasmaa: ülemõtlemine visake kohe peast välja!

27. detsember 2019 | Uudised

Eratrenn või rühmatrenn? Selle valikuni jõuab igaüks ise, arvab Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treener Mac Ojasmaa.

„See oleneb mitmest asjast: inimese rahalisest võimekusest ja ka sellest, mis on tema soovid trenni tulles, kuna eratrenn on kindlasti kulukam, aga seal treeneriga personaalselt treenides on areng võrreldes grupitrenniga kiirem ja parem. Grupitrennis jällegi on kommunikatsioon, saad harjutada erinevate paariliste peal erinevaid harjutusi, mis läbi saad teadmisi ja tehnikat kohe proovile panna,” sõnab ta.

Kui populaarne on üldse Eesti inimeste seas eratreeningute võtmine?

Viimasel ajal muutub aina populaarsemaks. Inimestele pakub rohkem huvi, et mis seal eratrennis siis täpsemalt teistmoodi on võrreldes grupitrenniga ja samuti kuna grupitrennid on pigem hilisematel aegadel, siis hommikuinimesed saavad eratrenne enda järgi sättida ja jätavad muud toimetused hilisemaks.

Millist võhma või kogemust peab omama inimene, kes tuleb eratrenni?

Ei ole vaja mingit võhma ega kogemust. Treener tunnetab ära, kas ja kui palju inimesel on seda jaksu ja kui pole varem teinud midagi, siis trennis õpibki. Samuti olen kuulnud paljudelt, kes tulevad trenni, et nad käiksid paar kuud enne jõusaalis või jooksmas, et olla valmis, aga tahaksin neile edastada sõnumi, et see ülemõtlemine visake kohe peast välja, sest sel juhul ei tee kumbagi nagunii!

Millele kõige enam treeningutes rõhku panete?

Baastehnika, ABC, et lapade peal või paaristööl ei oleks tühja vehkimist või ebavajalikke liigutusi, sest kui kõige põhilisemad asjad pole selged, pole mõtet ka edasi minna mingite pikkade kombode või tugevate löökide poole. Ja muidugi et keha üldfüüsiline osa oleks ka arenev ikka.

Kui on tunne, et poksitrenn pole mulle, siis kas eratrenn võib seda arvamust muuta?

Kindlasti võib, sest eratrennis saab treener treenitavaga individuaalselt harjutada ja õpetada tehnikat, liikumisi ja kõike muud sedasi, et treenitav saab paremini keskenduda ja omandab paremini poksimiseks kõik vajaliku, mis võiks muuta tal selle meeldivamaks.

Kui palju kallimaks võib minna eratreening?

Kahe-kolme eratrenni hind annab välja ühe kuu grupitrenni hinna.



Küsisime kommentaari Maci trennis käivalt Marikalt. Marika, mis on Maci parim omadus treenerina?

Mac on täpselt selline treener, kes motiveerib ja elab kaasa mu saavutustele. Ta arvestab nii minu sportlike eesmärkidega kui ka mu võimetega. Tema treeningud on huvitavad, mitmekesised ja väljakutset pakkuvad. Alati saab ka nalja. Samuti ta tunnetab ära, milline on mu energiatase ja valib trenni intensiivsuse seda arvestades. Ma näen ise oma arengut selle aja jooksul, kui olen Maciga treeninud ja see on väga positiivne. Mul on väga hea meel, et Mac on mu treener ning iga trenni lõpus, ükskõik kui raske see ka polnud, ootan juba järgmist trenni.

Miks otsustasite eratrenni kasuks?

Mul on töögraafik ja töö iseloom selline, et alati ei jõua rühmatrennidesse. Eratrenn distsiplineerib, treeneriga kokkulepitud trenni nii kergelt ära ei jäta. Samuti on eratrennid personaalsed, kus treener lähtub minu võimetest ja tasemest ning ka areng on paremini nähtav.

Kuidas leidsite enda jaoks poksi?

Esimest korda sattusin tai poksi neli aastat tagasi, kui läbisin Tony Hitrovi juhendamisel baaskursuse. Sellest ajast on poks olnud minu trennide hulgas.

Mida hindate treeneri juures?

Kindlasti on treeneril väga oluline roll kogu protsessis. Minu jaoks on oluline, et treener läheneks õpilasele personaalselt, arvestades tema eesmärke ja võimekust. Trenn peab olema arendav ja väljakutset pakkuv, kuid ei tohiks olla tappev.

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel