Ott Remmer vs Sabri Ben Henia (Foto Dmitri Averjanov) (39)

Ott Remmer. Foto: GoodFight, Dmitri Averjanov

Ott Remmeri võti eduni: kuidas poksijad treenivad ja taastuvad?

11. detsember 2024 | Uudised

Tipptasemel poksija elu nõuab distsipliini, läbimõeldud treeningplaane ja tasakaalu pingutuste ning taastumise vahel. Ott Remmer rääkis GoodFight`ile antud intervjuus, kuidas möödub tema tavapärane päev ning millised põhimõtted aitavad tal püsida heas vormis ja saavutada tulemusi.

UFN Ott Remmer vs Jason Polydor. Foto: Maria Kilk

UFN Ott Remmer vs Jason Polydor. Foto: Maria Kilk

Treeningpäeva ülesehitus

Ott Remmeri sõnul sõltub treeningpäeva rütm sellest, kas ollakse võistlusperioodil või mitte. „Võistlusperioodil algab päev hommikusöögiga, millele järgneb esimene treening. Lõuna ajal keskendun puhkusele või söön korralikult ning pärastlõunal tegelen personaal- ja rühmatrennidega. Õhtul toimub päeva teine treening,“ kirjeldab ta. Võistlusvälisel ajal on päevad veidi leebemad. „Siis teen üldiselt ühe treeningu päevas ja pühendan ülejäänud aja muudele tegevustele, näiteks trennide juhendamisele,“ lisab Remmer.

Võistlusperioodil algab päev hommikusöögiga, millele järgneb esimene treening.

UFN Tartu: Ott Remmer vs Levan Guruli. Foto: Maria Kilk

Mitmekesised treeningud

Treeningute sisu ja rõhuasetused varieeruvad vastavalt eesmärkidele. „Sageli kombineerin erinevaid oskusi – tehnilist tööd, füüsilist vastupidavust ja jõutreeningut –, kuid mõnikord keskendun ainult ühele kindlale aspektile,“ selgitab Remmer. „Eriti enne võistlusi suureneb füüsilise vastupidavuse osakaal.“

Sageli kombineerin erinevaid oskusi – tehnilist tööd, füüsilist vastupidavust ja jõutreeningut –, kuid mõnikord keskendun ainult ühele kindlale aspektile.

Ott Remmer vs Teo Mikelic. Foto: GoodFight, Erlend Štaub

Toitumine ja taastumine

Remmeri sõnul on õige toitumine iga poksija jaoks hädavajalik. „Ilma korraliku kütuseta kaugele ei jõua. Igapäevane menüü peaks katma kõik keha vajadused – süsivesikud, valgud, rasvad,“ rõhutab ta. Lisaks on taastumine tema jaoks väga oluline. „Uni ja puhkus on võtmeks. Ilma korraliku taastumiseta ei tule arengut ega sooritusvõimet,“ ütleb Remmer.

Uni ja puhkus on võtmeks. Ilma korraliku taastumiseta ei tule arengut ega sooritusvõimet.

Ott Remmer punases (Foto UFN, Maria Kilk)

Ott Remmer punases. Foto: UFN, Maria Kilk

Vigastuste ennetamine ja keha hooldus

„Vigastuste ennetamiseks ja keha eest hoolitsemiseks teen regulaarselt jõu- ja vastupidavustreeninguid. Samuti on olulised puhkus ja massaaž,“ kirjeldab Remmer. See aitab tal püsida terve ja jätkata treeninguid kõrge intensiivsusega.

Vigastuste ennetamiseks ja keha eest hoolitsemiseks teeb Ott regulaarselt jõu- ja vastupidavustreeninguid.

UFN Ott Remmer vs Jason Polydor. Foto: Maria Kilk

Treeneri roll ja motivatsioon

Ott Remmeri sõnul on treeneril võtmeroll sportlase ettevalmistamisel. „Korralik treeningplaan ja vaimne tugi on üliolulised. Treener aitab hoida nii rutiini kui ka motivatsiooni, mis on vajalik järjepidevaks arenguks,“ selgitab ta.

Treener aitab hoida nii rutiini kui ka motivatsiooni, mis on vajalik järjepidevaks arenguks.

Distsipliin spordimaailmas

Kuigi poks on oma olemuselt intensiivne ja spetsiifiliste nõudmistega ala, ei näe Remmer suurt erinevust poksijate ja teiste spordialade sportlaste distsipliinis. „Ilma distsipliini ja järjepidevuseta pole tulemust võimalik saavutada,“ leiab ta.

Anneli Allikas-Parv

Toimetaja

Vaata veel