Oskar Künnapuu on Eesti Muay Thai Liigas võidelnud ise, nüüd toob ta sinna aga oma võitlejaid Saku TPK-st. Kuidas kommenteeris ta nende saavutusi, kui ajasime juttu 26. mail?
„Sportlaste tulemused 3. etapil olid super: kõik fight’id olid võidud. Seekord on meil neli fighter’it. Üks poolprofimatš jäi ära Robert Poštaritsa vigastuste tõttu, aga Kristin Kadarik see-eest on meil väga hea naisvõitleja, kes peaks hea lahingu andma,“ ütles ta.
Kuidas võitlusspordil Eestis läheb?
Olen viimasel perioodil näinud, et võitlussport Eestis areneb heas suunas. Klubid suhtlevad omavahel heas noodis, sparringuid tehakse koos rohkem, treenerid viivad üksteist rohkem kurssi oma asjadega, liiga etapid. Ka Saku osa on väga hästi kasvanud. Juurde on tulnud hingega fighter’eid, kes tahavadki tulevikus sellega tegeleda.
Mis teie suurimaid üllatajaid ühendab?
Kenneth Laas, Kert Pukk, Siim Roots, Brigitta Vaab, Kristin Kadarik – on näha, et nende hing on täielikult selle spordi juures. Trennis on nad elavad ja tahavad alati toimetada, võrreldes siis näiteks kellegagi, kellele see sport hästi ei sobi.
Millal on üks võitleja valmis astuma treeningsaalist ringi?
Selle näeb ära sellest, kui hästi ta trennis käib. Kuidas ta kõik harjutused kaasa teeb, üleüldse tema suhtumine ja käitumine. Liigas saabki panna heale võitlejale esimese vastase vastu.
Aga amatöör edasi profiringi?
Kõigepealt peab ta ise selleks valmis olema ja tundma, et ta tahab sinna ringi minna. Kindlasti võib treener seda varem näha, kuid kui sportlane ise seda ei tunne, siis pole ta veel valmis.
Mida ootate järgmiselt hooajalt?
Ootan, et liigas oleks veel rohkem võistlejaid. Etapp võiks kesta vähemalt kaks päeva, et oma võistlejaid seeläbi arendada.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?