One’i aasta matš: Sam-A ja Prajanchai võitlesid tiitlile

30. juuli 2021 | Uudised

One’i tai poksi meister (57 kg) Sam-A kaotas 30. juulil tiitli Prajanchaile.

One’is esimest matši pidavat Prajanchaid (337-51-3) võis lugeda kergeks favoriidiks, sest ta on 26-aastane ja tema Lumpinee tiitlid pärinevad aastatest 2014 ja 2020. Viimati võitles ta märtsis ja alistas Lumpinee meistri Ronachai. Alla on talle jäänud vendadest Lumpinee meistrid Kiewpayak ja Panpayak.

„Prajanchai on kõige ohtlikum vastane selles kaalus,” tunnistas Sam-A. „Ta on osav kõiges. Ta on nutikas ja kogenud. Meenutab Saenchaid, kelle klubisse ta ju ka kuulub.”

Prajanchai suurim relv on ilmselt poks, kuna ta on WBA kohalik meister ja ta plaanis tabada meistrit nõrka kohta ehk lõuga, Sam-A aga seda ei peljanud. „Tema rusikad rasked pole. Prajanchai tugevused on kiirus ja kombinatsioonid. Tal on palju taktikaid,” ütles ta.

Kaks kohtunikku andsid võidu Prajanchaile, üks hindas matši viigiliseks. Avaraundi lõpus tabaski Prajanchai meistrit rusikaga lõuga ja meister kukkus istukile. Sam-A tabas mõned löögid, aga Prajanchai oli kiirem ja tabas rohkem, peamiselt kätega. Sam-A võitis üpris tõenäoliselt 4. raundi, kus ta tõmbas vastase mitmel korral pikali ja tabas käelöögiga näkku. Mõlemad ründasid kõige aktiivsemalt viimases raundis.

Sam-A (370-47-9) on 37-aastane ja tema Lumpinee meistritiitlid jäävad aastatesse 2004 ja 2008. Viimane suurem võit Tai võitleja üle pärineb tal 2014. aastast, kui alla jäi Sangmanee. 2013. aastal pidas Sam-A kaks kohtumist järjest Superlekiga ja võitis mõlemad. Võidud on ka Petchboonchu üle.

Kui Good Fight Sam-Ast viimati kirjutas, oli ta just One’i tai poksi meistritiitli kaotanud ja võitis kikkpoksi meistrivöö. Pärast seda pole ta kikkpoksikohtumisi pidanud, vaid võitis uuesti tai poksi vöö (kergemas kategoorias) ja kaitses seda, mõlemad vastased austraallased. Keegi peale tema pole One’is kolme vööd võitnud.

Aasta teist suurimat matši One’is on oodata 27. augustil, kui näidatakse Sitthichai ja Tawanchai 30. juulil filmitud kohtumist.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel