One Dangal: Tawanchai alistas WBC Muay Thai meistri

15. mai 2021 | Uudised

Tawanchai alistas 15. mail One’is Singapuris tai poksis Sean Clancy.

„Ta on hea võitleja, aga minust aeglasem,” ütles Tai võitleja, kuigi peab end intelligentseks, mitte agressiivseks taipoksijaks. „Mulle meeldib passida ja siis äkki rünnata. Plaan on alistada ta jalalöögiga pähe.”

Täpselt nii läkski viimase raundi alguses: One’i debüüdi teinud Tawanchai võitis nokaudiga. Nagu videomängus. Juba enne seda oli valitseva WBC Muay Thai meistri nägu paiste löödud, Tawanchai oma aga puutumata.

Tawanchai (One’i andmetel 124-30-2) oli esimene, kes alistas Sangmanee nokaudiga. 2018. aastal alistas ta Lumpineel kolm korda järjest 2017. aasta parima võitleja Kulabdami, võitis 6 miljonit bahti ja tunnistati Lumpinee aasta võitlejaks. 1971. aastast tegutsev Tai ajaleht The Nation pidas teda eelmise aasta lõpu seisuga teiseks kõige paremaks taipoksijaks maailmas Rodtangi järel. Ta pidi detsembris võitlema Jargo Anistega, kuid jäi pandeemia tõttu võitlemata.

Teises tähtsamas kohtumises kaotas One’i vabavõitluse raskekaalumeister Brandon Vera tiitli Arjan Bhullarile, kes esindab Kanadat, kuid tema vanemad kolisid sinna Indiast. 2016. aasta maadlusfilm „Dangal”, mis tähendab hindi keeles “maadlust” ja seekordsele One’ile lisapealkirja andis, oli esimene India film, mis kogus üle maailma 300 miljonit dollarit. See räägib endise maadleja Mahavir Singh Phogati kahest vanemast tütrest, kes võitsid Commonwealthi mängudel maadluses kullad. Nende noorem õde Ritu Phogat, samuti Commonwealthi kuld maadluses, sai 15. mail esimese kaotuse vabavõitluses.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel