Olavi-Tanel Kask. Foto: Markus Mangusson

UFN RAKVERE I Olavi-Tanel Kask: võidud annavad power’it juurde!

26. november 2022 | Persoon, Underground Fight Night, Uudised

Olavi-Tanel Kask, kes astub 3. detsembril ringi Rakveres toimuval spordivõitlusõhtul UFN, ütleb, et poksiga tasub tegeleda, sest selle abil paraneb füüsiline vorm (rohkem jõudu ja vastupidavust), see omakorda tõstab enesekindlust. Paraneb ka vaimne tervis (teed tavaelus ka paremaid valikuid) ning leiad uusi sõpru tuttavaid, kellega seovad ühised huvid.

Juba esimeses trennis oli selge, et just see on tema spordiala

Olavi-Tanel räägib, et võistlusspordiga hakkas ta tegelema oma kahe hea sõbra eeskujul. Brian ja Artur treenisid MMA-s. MMA asemel otsustas ta hoopis Tai poksi kasuks. Ta kirjeldab, et esimeses trennis oli küll päris suur närv sees, aga trenni lõpuks sai ta aru, et see on täpselt see spordiala, millega ta tegeleda tahab.

Ta ütleb, et poksiga tegeledes on ta tervem nii füüsiliselt kui vaimselt. Poks annab juurde ka enesekindlust ning trennist on ta leidnud palju uusi sõpru ja tuttavaid.

Olavi-Tanel Kask. Foto: Markus Mangusson

Eeskujudest ja motivatsioonist

Olavi-Tanel jälgib palju nii UFC (Israel Adesanya, Sean O´Malley, Khamzat Chimaev jpt) kui ka Eesti sportlaseid (Markko Moisar, Max Vorovski, Uku Jürjendal). Oma suurimateks eeskujudeks peab ta Conor McGregorit ja Mike Tysonit.

Motiveerivad teda võistlema aga treener ja sõbrad. Ta treenib Pärnus, spordiklubis Invicta treener Henri Hiiemäe käe all. „Meil on Invictas võistlejatest äge sõpruskond kujunenud, kes üksteist motiveerivad ja ühiste eesmärkide poole liiguvad,“ kirjeldab ta ja lisab, et tema jaoks on koostöö treeneriga ka väga oluline. „Minu jaoks on tähtis, et oleks avatud suhtlus ning vastastikune austus. Treener motiveerib ning suunab selliselt, et me oleme kui üks tiim.“

Muidugi annavad power’it juurde ka võidud. Samas peab oskama ka kaotada. Olavi-Tanel tõdeb, et kaotus on kaotus ja ka sellest saab õppida ning muuta see edasiviivaks jõuaks, et veelgi rohkem pingutada ja paremaks saada. Pärast kaotust analüüsitakse treeneriga matš koos läbi – mis tehnika töötas, mis ei töötanud; mida järgmiseks võistluseks parandada ning millisele treeningu osale veel rohkem tähelepanu pöörata.

Olavi-Tanel Kask. Foto: Markus Mangusson

Tulevikuplaanid paigas

Oma suurimaks saavutuseks spordis peab ta 2021. aastal Leedus Jurbakase meistriks tulemist, olles selleks ajaks ainult aasta aega treeninud. „See võit andis mulle väga palju jõudu juurde, et treeningutega jätkata,“ ütleb ta.

Tulevikus plaanib ta kindlasti veel rohkem võistelda ning ka rahvusvahelistelt tiitlivõistlustel Eesti esindada ja tiitleid noppida.

Olavi-Taneli päevakava enne võistlust:

Tööpäeviti:

  • 06:45 – hommikusöök
  • 08:00 – 9:00 – jõusaal (5 – 7 km jooksulindil, vastupidavustreening + plahvatusharjutused)
  • 09:30 – koolipraktika + lõuna (korralik soe söök)
  • Enne trenni kerge amps – puuvili vms
  • 17:30 või 18.45 – trenn Invictas
  • 20:45 – õhtusöök
  • 23:00 – magama

Laupäeval:

  • 08:00 – hommikusöök
  • 10:00 – ÜKE treening – ringtreening

Pühapäev on puhkepäev!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel