Foto: Shutterstock

Milline jumestus sobib sportimiseks?

17. veebruar 2020 | Uudised

„Naiste puhul on meigil suur tähtsus. Need, kes meiki ei kasuta, seavad end teistega võrreldes halvematesse tingimustesse, jättes endast lohaka inimese mulje,“ teatab raamat „Tänapäeva etikett”.

Kätlin Rohilaid. Foto: Evelin Lillepuu

Jumestuskunstnik Kätlin Rohilaid-Aljaste kinnitab, et korralike toodetega tehtud meik ei lähe laiali sportimisega. „Heade toodetega tehtud meigiga oled terve päev spaas, isegi käid saunas ja midagi pole laiali, välja arvatud ripsmetušš, kui harrastad vee all ujumist ja see pole veekindel,” ütleb Royal Beauty Clubi asutaja Kätlin ja jagab soovitusi.

SAMM 1 

Peale hooldavat päevakreemi pane meigialuskreem. Vali toode vastavalt nahale: kas vajad matistavad või niisutavat. Meigialuskreemid hooldavad nahka ja aitavad meigil püsida tunde kaunina.

SAMM 2

Vali õige jumestuskreem. Sportimiseks soovitan kergeid BB- või CC-kreeme. Väga hea toode on Essential Professional Make Upi BB-kreem, mis jääb näole õhukese ja loomulikuna. Oluline on, et toode jääks nahale loomulikuna. Kellel on oma nahk ilus, neile soovitan Royal Effemi päikesepuudrikreeme. Need on ääretult õhukesed ja kumavad ning hooldavad nahka.

Vali toonid, mis on sinu näovärvilähedased! Ära värvi nahka toodetega tumedamaks. See ei kaunista sind. Näole päevitunud tooni võib anda päikesepuudriga.

SAMM 3

Nüüd võiks panna näole suure puudripintsliga päikesepuudrit, eriti põsesarnadele. Kevadel ja suvel võiks kasutada pärlmutrilisi. Paneb näo ilusti särama päikese käes ja kaitseb nahka. Kellel on nägu hall ja silmad ei sära, see võiks panna veel natuke roosat põsepuna. Toob silmadevärvi välja ja annab värskust näole. See aasta on eriti moes pärlmutrilised põsepunad.

SAMM 4

Järgmisena võiks toonitada kulme. Kellel on endal ilusad kulmud, need võiks kasutada kulmudeharja, kas väikese tooniga või läbipaistvat. Väga hea ja odav toode on Ingrid Cosmeticsi kulmugeelid, kas tooniga või toonitud. Kellel endal kulmu pole, peaks joonistama pliiatsi või kulmudevärviga. Head on kulmudevärvi palletid fiksaatoriga või kulmulainerid. Väga hea kulmulainer on Essential Professional Make Upil, mis ei lähe higistamisega laiali. Vali kulmuvärv loomuliku juuksetoonijuure värvi. Ära tee ebaloomulikult suuri või tumedaid kulme, ikka vastavalt näokujule ja nahavärvile loomulikud ja ilusad.

SAMM 5

Sportimisel võiks kasutada hooldavaid ja niisutavaid huuletooteid, kas läbipaistvaid või väikese tooniga. Mõnusalt hooldav ja huuli kauniks tegev on Essential Professional Make Upi Lip Glow Balm & Lip Balm. Teeb huuled klaasjaks ja pehmendab nahka.

SAMM 6

Nüüd värvi ripsmed. Ripsmete värvimisel on oluline, et need ei jääks väga paksud ja ripsmetušš ei pudeneks päeva või sportimise lõpuks, samuti, et niiskusega ei tekiks „pandasilmi“. Sellele, kellel silmad tundlikud, aga ikka soovivad head ripsmetušši, mis teeb silmad ilusaks, soovitan Parisax Professional Pro Extendi (allergiavastane). Ripsmetušš olgu kvaliteetne ja mõjugu loomulikult. Samuti ei tohiks hakata pudenema.

Monika Kuzmina

Vaata veel