Foto: Shutterstock

Mida teha, kui motivatsioon poksitrenni minna on kadunud?

28. veebruar 2024 | Uudised

Igal trennitegijal tuleb ette hetki, kus ta lihtsalt ei leia motivatsiooni enese liigutamiseks. Mida siis teha? Veebileht Anna.fi pani kirja viis soovitust, mida teha kui motivatsioon poksitrenni minna on kadunud.

Tuleta endal meelde trenni tegemise positiivseid külgi

Mitu korda oled tagantjärele kahetsenud, et diivanis puhkamise asemel trenni läksid? Ilmselt mitte kunagi. Kui motivatsioon on kadunud, tuleta endale meelde positiivseid külgi, mida trenni tegemine sulle annab. Miks sa liikuda armastad? Esita endale väljakutse, mitu head põhjust saad, et tõusta püsti ja trenni minna.

Kui motivatsioon on kadunud, tuleta endale meelde positiivseid külgi, mida trenni tegemine sulle annab.

Helista sõbrale

Jagatud rõõm trennist on topeltrõõm. Helista sellele sõbrale, kelle kohta tead, et ta on iga kell nõus sinuga trenni minema ja annab sulle lisaenergiat.

Pane trennikott kokku

Pane juba eelmisel õhtul trennikott kokku ja aseta see välisukse kõrvale ootama. Kui asjad koos, ei hakka sa endaga läbirääkimisi pidama, isegi kui motivatsioon nullis on.

Pane juba eelmisel õhtul trennikott kokku ja aseta see välisukse kõrvale ootama.

Proovi 15 minuti lubadust

Kui sa pole kindel, kas tegu on lihtsalt väsimuse või hetkelise laiskusega, pane trenniriided selga ja mine saali. Luba endale, et proovid 15 minutit trenni teha. Kui trenn ei suju, võid koju tagasi minna. Suure tõenäosusega muudad 15 minuti pärast meelt ja jätkad treenimist. Kui trenn aga vaatamata proovimisele ei suju, siis anna endale armu ja mine koju. Homme on uus päev.

Tõsta motivatsiooni muusika abil

Tihti aitab muusika tõsta motivatsiooni trenni teha. Koosta nimekiri lauludest, mis sulle energiat annavad ja kuula neid.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel