Merili Grüntal: kummardus vastasele, kes minuga võitlema nõustus

11. oktoober 2018 | Muay Thai Liiga, Uudised

Tallinnas peeti 6. oktoobril Eesti Muay Thai Liiga uue hooaja esimene etapp, kus 16-17-aastaste klassis oli Merili Grüntal (74 kg) üle Liina Kangusest (63 kg).

Merili, see oli sinu teine matš. Kuidas matši hindad?

Tegelikult olin päris üllatunud, et ma üldse matši sain, kuna minu kaalus on sellisel võistlusel naisi raske leida. Matš oli kindlalt parem kui eelmine. Ringis suutsin jääda rahulikuks, mõelda ja kuulata treeneri nõuandeid, mis kõik ka sihile viisid. Suur kummardus ka vaprale vastasele, kes minuga võitlema nõustus.

Oled trenni teinud aasta. On see sinu hinnangul piisav aeg vastasele vastu astumiseks?

Arvan, et kellelegi vastu astumiseks kulub igaühel erinev aeg ja päris valmis ei ole vist ringiks keegi. Hea või halb ettevalmistus hakkab välja paistma alles peale esimest pihta saadud lööki, kuid kui esimene kogemus on juba olemas, on teist korda ringis võidelda veidi vabam tunne.

Kui tihti sa trenni teed?

Kolm-neli korda nädalas.

Kui keeruline on pikema vastasega võidelda?

Pole vahet, kas vastane on pikem või lühem. Vahe on selles, kas oma eeliseid osatakse ka õigesti kasutada.

Tuli võit üllatusena või tajusid juba matši ajal domineerimist?

Mulle meeldib mitte mõelda võidule või kaotusele enne matši lõppu, kuigi ma ei saa ka väita, et ma domineerimist üldse ei tajunud. Üllatunud ma päris ei olnud, pigem rahul sellega, milliseks kõik lõpuks kujunes.

Kui võrrelda esimest võitlust teisega, siis kuidas need erinevad?

Esimese ajal olin kindlasti rohkem närvis ja mõjutas ka see, et vastaste vähesuse pärast võistlesin oma trennikaaslasega. Minu jaoks on lihtsam siis, kui ma vastast isiklikult ei tunne ja saan täielikult keskenduda sellele matšile, mitte ei pea mõtlema eelnevatele sparrimiskogemustele.

Mis saab edasi?

Plaanis on veidi enda füüsilise poolega vaeva näha, et järgmistel võistlustel vastastega kaaluvahe nii suur ei oleks. Kindlasti haaran kinni ka igast võistlemise võimalusest, mis mulle avaneb.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel