Max Vorovski ja Vladimir Skorkin

Max Vorovski – poks on kõige üksildasem spordiala / бокс самый одинокий вид спорта

13. mai 2021 | Persoon, Uudised

Andreas Iversen ja Maxim Vorovski võitlevad 5. juunil Tallinnas King Of Kingsi keskkaalu ajutise meistri tiitlile.

Kõik fännid teavad, et Max jagab Facebookis grupi „Boxing – The Loneliest Sport” postitusi, kuid kui siis lõpuks küsida, miks on poks üksildaseim spordiala, osutub ta napisõnaliseks.

„Ilmselt seepärast, et ringi astuvad ainult kaks sportlast. Siin pole võimalik võistkonnakaaslasele söötu anda. Kõik tuleb teha ise, kannatada ja teha lõpuni,” mõtiskleb ta.

Võitlusspordiga tegeleb Vorovski 8-aastasest peale. See on elustiil, isegi kui pandeemia piirangud seab. „Elukutseliste sportlaste jaoks on väga oluline hoida alati tempot, kuna keha ja süda on raskete koormustega kohanenud. Treeningukeeld toob kaasa tervisele ohtlikke tagajärgi. See on üks minu motivatsioon alati treenida,” sõnab Vorovski.

Miks ta vahetas vahepeal kikkpoksi poksi vastu? On poksikohtumisi kergem leida? „Palju sõltub mänedžerist,” selgitab Vorovski. „See käib nii poksi kui ka kikkpoksi kohta.”

Poliitilist olukorda Valgevenes ta ei kommenteeri. Ütleb vaid, et tema poksidebüüt jäi seal toimumata pandeemia tõttu.

Kaalu poolest oleks ta ju võinud võistelda ka uues kategoorias bridgerweight, mille esimene tiitlikohtumine Oscar Rivase ja Brandon Jenningsi vahel lükati just septembrisse ja mida ta ei oska isegi tõlkida. „Uus kaalukategooria on hea, sest see on paljudele võitlejatele võimalus raha teenida. Kuna suurem osa proffe tegeleb kaalulangetusega, siis jääks sedagi vähemaks. Näiteks mina ei soovi kaalu langetada ega oma keha kuivatada. Söön mitmekülgset ja tervislikku toitu ning joon piisavalt vedelikke, et taastuda ja tunda end igal treeningul energiliselt,” lausub Max.

Amatööride poksi ta ei jälgi. Aga kui profipoksi tulevik on vanade meeste matšid ja juutuuberite matšid? Mayweather, Paul, Jones, Tyson? Ka need ei paku talle huvi, peale Tysoni. „Mike üllatas mind meeldivalt vastupidavusega. Oma ea kohta oli ta heas vormis. See inspireerib,” kiidab Max.

Vorovski võitles KOK-il 2015. aastal Igor Ljapiniga.

Почему бокс самый одинокий вид спорта? Что значит думать как боксер? Что думает боксер, когда боксирует, когда тренируется?
Наверно потому, что в ринг мы выходим 1 на 1. Здесь нельзя передать пас другу по команде. Здесь нужно всё делать самому, терпеть и делать до конца.

Насколько сложно тренироваться во время коронавируса?
Я с 8 лет занимаюсь единоборствами. Это образ жизни. К тому же очень важно профессиональным спорстменам всегда держать темп, так как организм и сердце адаптировались к большим нагрузкам. Отказ от нагрузок ведёт к опасным последствиям для здоровья. Это одна из моих мотиваций всегда тренироваться)

Bridgerweight (категория WBC) – нужно это или нет? Как это перевести?
Я если честно сам не знаю, что это значит)) Ещё одна весовая категория это хорошо, ведь это возможности для многих бойцов заработать. Кому то прийдётся меньше гонять вес, как это делает большинство профессионалов. Я например не гоняю вес и не обезваживаю свой организм. Разнообразно и полезно питаюсь и потребляю достаточно жидкости, чтобы восстанавливать силы и чувствовать себя энергично на каждой тренировке.

Будущее бокса – это цирк: Тайсон – Джонс, Мэйвезер – Пол? Бокс начался на ярмарке и вернется.
Я не слежу за перечисленными персонами, кроме Майк Тайсона. Майк меня приятно удивил классной формой в свои годы, выносливостью, он в прекрасной форме. Это вдохновляет.

Кто сейчас лучший боксер-любитель?
Я не слежу за любительским боксом.

Почему боксеру легче находить матчи чем кикбоксеру?
Многое зависет от работы менеджера, который представляет интересы спорстмена. Это одинакого касается как бокса, так и кикбоксинга.

Какая ситуация в Беларуси?
В Беларуси прошёл очень интенсивный лагерь по боксу, который длился месяц у тренера года Беларуси, тренер чемпиона мира по профессионалам Сергей Пыталев. Я готовился к дебюту по боксу. Я вышел на пик формы. В связи с вирусом в Беларусии были введены ограничения и шоу не состоялось. Моему дебюту было не суждено произойти.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel