Markko Moisar valmistub kikkpoksi suursündmuseks Tais

10. veebruar 2020 | The League, Uudised

Tallinnas toimub 22. veebruaril kikkpoksi suursündmus The League. Markko Moisar valmistub selleks mölluks Tais.

Taisse saabus ta 16. detsembril. Paar nädalat puhkas ja siis hakkas trenni tegema. Oli kuu aega Phuketis ja peale seda läks Põhja-Taisse ühte mägedevahelisse külakesse, kus iga päev kaks korda päevas treenib.

Mis on laagris kõige raskem olnud?

Mägedes hommikuti jooksmas käimine. Samas on see juba 10 aastat mu töö olnud, nii et siin ei saa midagi rasket olla.

Kust hakkab ületreenimine?

Siin Tais on ületreenimine väga lihtne tulema. Eelkõige seetõttu, et siin on nii soe ja trennid on rasked. Siin tuleb eriti hoolikalt keha kuulata. Kui tunned, et oled liialt väsinud, siis tuleb pausi pidada lihtsalt.

Mida teha, kui tekib allaandmishetk?

Allaandmishetki polegi, ma kuulan väga palju oma keha. Olid siin hetked, kus ma ületrenni juba tegin ja see õpetas, et kindlasti tuleb kuulata keha. Pigem tuleks jätta see üks trenn vahele, puhata välja ja olla järgmises trennis 100 protsenti jälle tagasi.

Milline on vastast austav sportlane? Kuidas sina oma vastastesse suhtud?

Vastase kohta ei ole hetkel midagi uurinud ja ma üldjuhul väga ei tee ka seda, sest ringis tuleb ikkagi võitlema minna ja siis ma neid mänguplaane väga ette ei tee. Lähen lihtsalt võitlema. Tean vastase kohta vaid seda, et ta on Valgevenest ja see on ka kõik.

Inimestel on kindlasti ootused, et sa võidaks. Kuidas selle survega toime tulla?

Ma ei mõtle sellele, mida teised mõtlevad. Püüan olla ikka mina ise.

Kuidas teha lähedastele selgeks, et võistlusteperioodil lihtsalt polegi nende jaoks väga aega?

Ma arvan, et mu lähedased saavad juba aru, et mul pole nende jaoks ettevalmistusperioodil aega. Üldjuhul suhtlen sel perioodil väga vähestega. See käib lihtsalt selle spordiga kaasas.

Kuidas algab võistluseelne hommik?

Täiesti tavapäraselt, nii nagu ma elan oma igapäevast elu. Ma ei pane endale peale pingeid, et „mul täna õhtul on matš“. Võtan kõike rahulikult, sest mida rahulikum oled, seda parem on. Kuni õhtuni välja pean olema lihtsalt mina ise.

Mis on viimane mõte enne poksiringi minemist?

Kõige suurem mõte on ikka see, et ma tulen tagasi sellest ringist võitjana. Alla andma ma sinna ei lähe, selliseid mõtteid mul ei ole. Minu viimane mõte ongi see, et poksiringi ma lähen võitma!

Karolin Tohv

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel