Mario Jelle läheb Tallinna meistrivõistlustelt kulda tooma

08. jaanuar 2019 | Uudised

19.-20. jaanuarini peetakse Tallinna meistrivõistlused poksis (sissepääs tasuta), kus raskekaalus läheb tiitlit kaitsma Mario Jelle.

Poksiklubist Kalev pärit Mario tegi mullu kuldse duubli, võitis ka Eesti meistrivõistlused. Vigastuse tõttu jäi tal aga pärast seda mitu võistlust vahele, nende seas Tartu lahtised. Tallinna meistrivõistlused on tal esimene võistlus pärast eestikaid.

Mis siis juhtus?

Mul oli ninaoperatsioon ja sellest taastumine. Trennis sain ootamatu löögi, nina vahesein murdus. Nüüdseks olen täielikult taastunud.

Kui suur on osalejate erinevus Tartu ja Tallinna MV-l?

Ma pole Tartus kunagi osalenud, sellepärast ei oska võrrelda, aga arvan, et suurusjärk on umbes sama.

Mitmenda koha plaanite Tallinna MV-lt tuua?

Eesmärk on ikkagi tiitlit kaitsta, kuigi kõige olulisem on ära näha praegused tugevused ja nõrkused enne eestikaid.

Kes tunduvad suuremad konkurendid? On aastaga kerkinud uusi nimesid?

Kahjuks ei oska uusi nimesid nimetada, pole praeguste konkurentidega kokku puutunud. Oskan nimetada vaid enda klubist Madis Hiiet.

Kui palju Kalevist läheb poksijaid Tallinna MV-le?

Mitte palju. Pakuksin, et neli-viis minuga.

Kui keeruline on võistlusel nokauteerida meest, kellega treenite?

Nokauteerimine on niikuinii keeruline, ma ütleksin. (Naerab.) Aga isiklikult arvan, et vastase tundmine tuleb isegi kasuks, sest tean kindlamini oma tugevustele mängida ja taktikat valida.

Kes teid treenib?

Kõik Kalevi treenerid on rohkemal või vähemal määral mind treenimas.

Üks Kalevi treeneritest on Pavel Semjonov. Toovad tema matšid huvilisi juurde?

Pole sellise pilguga jälginud trenniskäijate arvu. Aga huvilisi ikka jätkub.

Kalevi treener on ka Kaupo Arro. Tema kommentaariga poksiülekandeid jälgite alati?

Kõiki päris ei jõua, aga katsun tõesti jälgida nii palju, kui saan. Kaupo kommentaarid on alati väga hea tehnilise selgitusega ja üht-teist saab alati kõrva taha panna.

Kui palju poksi tiitlimatše vaatate?

Väga väikeseid kaale ei jälgi. Otsepildis vaatan suures osas vaid Euroopas toimuvaid suuremaid matše. Ameerikas toimuvaid matše vaatan vaid erandjuhtudel ajavahe tõttu. Tavaliselt vaatan neid matše järgmisel päeval. Kindlasti on hea meel elavnenud raskekaalu üle. Üle tüki aja on jälle palju suuri vastasseise toimumas. Samuti on minu jaoks alati suur nauding vaadata Lomatšenko ja Ussõki ilusat poksi. Viimase aja lemmikmatšid olekski ilmselt Lomatšenko – Linares, Ussõk nii Gassijevi kui ka Bellew’ vastu ja Golovkin – Canelo.

Veel üks Kalevi treener on Tõnis Grinkin, kes veab üritust Warrior Fight. Olete temaga rääkinud profikarjäärist?

Väga konkreetselt Tõnisega veel profikarjäärist rääkinud pole. Soovin esialgu siiski amatöörides jätkata, aga ei välista kindlasti amatöörmatši pidamist tema üritusel.

Tundub ka veidi, et poks on nagu vaeslaps kikkpoksi kõrval Eestis?

Profiüritusi tundub küll olevat rohkem. Aga eks kikkpoksiüritusi ole sellises mastaabis ka palju pikemalt korraldatud. Tahaks loota, et poks jõuab varsti teistele aladele järele muidugi.

Otsisite vene keele õpetajat hiljuti. Suurem osa poksijatest Eestis on venelased, eks.

Poksis tuleb vene keele oskus kasuks küll, aga nii palju, kui mina tean, on suurem osa meie klubi liikmetest ikkagi eestlased.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel