Foto: Shutterstock.com

Leon Edwards proovib UFC parima võitleja troonilt tõugata

18. august 2022 | Uudised

Kamaru Usman proovib sel nädalavahetusel saada oma 16. võidu. Nigeeria võitlejal on seekord raske võitlus ees, sest ta pole pärast käeoperatsiooni üheksa kuud UFC puuri astunud. Briti võitleja Leon Edwards üritab kergekeskkaalu tiitliheitluses Usmanit, kes on oma kaalukategooria edetabelis kõrgeim, võita.

Otseülekanne USA-st Salt Lake Cityst algab sel pühapäeval kell 5:00 ja ülekannet saab vaadata kanali TV3 Sport ja järgmise põlvkonna teleteenuse Go3 vahendusel. Esimesena näidatakse nelja avamatši.

35-aastane, 183 cm pikkune Usman on UFC puuris võitnud kõik 15 võitlust. Kõiki MMA-võistlusi arvestades, on Nigeeria võitlejal 20 võitu (9 nokauti) ja ainult üks kaotus. Usman kaotas viimati 2013. aastal ja saavutas seejärel 18 järjestikust võitu.

Oma viimases võitluses mullu novembris alistas Usman ameeriklase Colby Covingtoni ja kaitses oma tiitlivööd viiendat korda. Nigeerlane on tiitliomanik olnud alates 2019. aasta märtsist, mil ta alistas USA võitleja Tyron Woodley. See on teine kord, kui Usman läheb Edwardsiga vastamisi. Esimene kord oli 2015. aastal, mil Nigeeria võitleja triumfeeris kohtunike ühehäälse otsusega.

30-aastane ja 188 cm pikkune Leon Edwards on sündinud Jamaical ja tal on Ühendkuningriigi kodakondsus. Ta on kergekeskkaalu edetabelis teisel kohal. Edwards on peale Usmanile kaotamist võidutsenud üheksal järjestikusel korral. Britt on võitnud MMA-s 19 võitlust (6 nokauti) ja kaotanud kolm korda. Edwardsi jaoks on see esimene tiitlivõitlus.

Edwards usub, et on viimastel aastatel palju arenenud ja suudab Usmani alistada. Edwardsi sõnul on praegu selleks parim aeg, kuna nigeerlase füüsiline vorm pole ideaalses seisus.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel