Laupäeval toimusid Eesti Meistrivõistlused light-contact kickboxing’us

09. mai 2022 | Uudised

Laupäeval toimusid Tartu A. Le Coq spordihoones Eesti Meistrivõistlused kickboxing’us tatami aladel. Iga-aastasel võistlusel oli sel korral esindatud 9 erinevat spordiklubi ja 41 võistlejat.

Lõuna-Eestist oli esindatud 3 kickboxing’uga tegelevat klubi: SK KLAN, ALO Crew ja Kombat. Spordiklubi ALO Crew saavutas Lõuna-Eesti klubide arvestuses 1. koha, teenides 2 kuldmedalit ning 5 hõbedat. Klubide üldarvestuses saavutas esikoha SK KLAN (võideti 11 medalit).

ALO Crew spordiklubi võistlejatest saavutas kuldmedali Karmel Jaago (naised -60 kg), pidades maha kaks lahingut. Alistades poolfinaalis Ikeda spordiklubi võitleja Aisel Agayeva ning võites tugevas finaali lahingus vanameistrit Anna Botsarova`t spordiklubist Klan, kelle üle võit oli ka revanšiks eelmise aasta meistrivõistlustel kohtumise eest. Teise kuldmedali saavutas Markus Keres (noored 16-18a -74 kg), kes sooritas samuti kaks tugevat matši. Kerese jaoks on see teine Eesti Meistritiitel juunioride klassis. Poolfinaalis alistas Keres Rem Samsonovi, Joshinmon klubist ning tugevas finaalis Robin-Rio Roosilehe, EAK spordiklubist.

Hõbemedalid saavutasid Agnes Loomus, kes sooritas enda debüütmatši pikaaegse meistri Merle Heini vastu, kuid pidades siiski südikalt vastu. Veel saavutasid hõbemedali Oliver Keres (-63 kg), kes läks vastamisi spordiklubi Kombat võistlejaga, Taago Glase. Raivo Sahku (-79 kg) ja Jaanus Sinilill (-74 kg) tegid mõlemad matšid IKEDA FIGHT CLUB sportlastega ning pidid sel korral tunnistama vastaste nappi paremat punktiedu.

Kristofer Lembke (-89 kg) sooritas enda debüütmatši spordiklubi KLAN võistlejaga, jäädes seekord teiseks. A.L.O. Crew peateener ja tegevsportlane – Alo Veenpere ise esmakordselt ei võistelnud ja pühendas kogu oma aja kasvandike toetamisele.

Treener Alo Veenpere sõnul võib tulemustega igati rahule jääda, kõik võistlejad andsid endast parima ning on nüüd kerge puhkuse igati välja teeninud. Kaks uut Eesti Meistrit pärast mitmeid hästi peetud võistluslahinguid teevad treenerile heameelt. Hetkel ei ole ees plaanilisi võistlusi, suvi on tulemas, mil Veenperel on plaan enda ning õpilaste üldfüüsiline ettevalmistus viia uueks hooaajaks järgmisele tasemele.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?