Eesti meistrivõistlused 2023 kickboxing (Foto Helen Kärena Kuusik) (2)

Foto: Helen Kärena Kuusik

Laupäeval toimusid Eesti meistrivõistlused 2023 kikkpoksi Tatami aladel

09. mai 2023 | Uudised

Laupäeval toimusid Tartus, Turu spordihoones 2023. aasta Eesti meistrivõistlused Tatami aladel. Kokku osales võistlustel 136 osalejat 17 spordiklubist üle Eesti. Esmakordselt toimusid võistlused ka kahes erinevas stiilis: kick-light ja point-fighting.

Kõige edukamaks spordiklubiks osutus Tartus tegutsev spordiklubi KLAN, teenides kokku 26 medalit, olles sealjuures ka kõige suurema võistlejate arvuga spordiklubi.

Alo Veenpere, kes on ühtlasi ka spordiklubi peatreener, võistles sel korral tavapärasest teises, point-fighting stiilis, -84 kg kaaluklassis ja saavutas kolmanda koha, minnes vastamisi Pärnu Taekwondo klubi sportlase Denis Gorškoviga.

Foto: Helen Kärena Kuusik

Foto: Helen Kärena Kuusik

Vennad Raivo ja Rauno Sahku võistlesid mõlemad kick-light stiilis, kaaluklassides -79kg ja 94+ kg, kus nende vastaseks olid EAK sportlane Sander Niit ja Sintai-s sportlane Radion Tazatkin. Mõlemad võitlejad pidasid maha küll südikad matšid, kuid neil finaalmatšis tunnistada vastaste paremust, teenides siiski hõbemedalid.

Jaanus Sinilill ja Tanel Pihlak võistlesid üheselt kick-light stiilis -74 kg kaaluklassis. Mõlemad noormehed võitsid enda poolfinaali matšid, kus nende vastaseks olid Kombati sportlane Martin Pahk ja IKEDA FIGHT CLUB sportlane Maksim Nesson. Finaal jõudsid võitude tahtel kaks A.L.O Crew sportlast ja omavahel parimat sõpra. Spordiklubi võitis tänu finaalmatšile endale nii kuld –kui ka hõbemedali.

Naistest esindasid A.L.O Crew spordiklubi Karmel Jaago ning Agnes Loomus. Karmel võitis -60kg kaaluklassis hõbemedali ning pidi finaalmatšis tunnistama taekwondo’s Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali teeninud Anette Russ’i (Pärnu Taekwondo klubi) paremust. Agnes Loomus võistles juunioride -70k g kaaluklassis ning tema vastaseks oli EAK sportlane Jana Hrestjuškina. Agnes pidas maha südika matši võites kuldmedali ja teenides sellega Eesti meistri tiitli!

Kokku võitles A.L.O Crew spordiklubist 7 sportlast, tuues koju kaks kulda, neli hõbedat ja ühe pronksi.

  • Täpsem info toimunud võistluse kohta on SIIN!
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel