Raadio Elmari saates “Ärka, kaunis maa!” rääkis Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treener ja poksija Astrid Johanna Grents, et jõudis poksini umbes seitse aastat tagasi, kui otsis trenni ja nägi internetis baaskursuse reklaami – sealt sai alguse tema teekond. Astrid Johanna selgitas, et üks eeldus poksiga tegelemisel on tulla kohale ja proovida – muud eeldust ei olegi ja keegi algajalt mingit teatud füüsilist vormi ei oota. Seega on iga huviline kindlasti trenni oodatud!
Trennis õpib ka enesekaitset
Astrid Johanna rääkis, et poksitrennis õpitakse poksitehnikat, praktiseeritakse seda poksikoti peal ja ka paarilisega. Õpitakse ka kaitsetehnikat, mitte ainult ründetehnikat ning kindlasti parandatakse ka oma füüsilist vormi läbi poksitehnikate.
Ehkki kaitsetehnikaid osata on väga kasulik, pole Astrid Johanna elus sellist situatsiooni, kus tuleks ennast või kedagi teist tänaval kaitsta, ette tulnud ei ole, kõik on saanud lahendatud sõnadega, mis peakski olema eelistatav variant.
Astrid Johanna sõnas ka, et on poksitrennist leidnud endale väga head sõbrad ning keskkond, kus treenitakse, on väga äge.
Poks pole sugugi ohtlik spordiala
Kindlasti tasuks silmas pidada seda, et nädalaga suured musklid ei kasva, selleks kulub ikka rohkem aega. Ehkki poksi peetakse tihti ohtlikuks spordialaks, pole see Astrid Johanna sõnul sugugi nii – sinikaid kohtab sama palju kui igal mujal spordialal ning poks on ehk isegi ohutum kui jalgpall.
Trennis soovitab Astrid Johanna käia umbes kolm korda nädalas. Kui käia alla selle, ei jää löögid hästi meelde ja ei teki edusamme. Ka piisab kolm korda nädalas trennis käies vaid kohapeal praktiseerimisest ning kodus trenni tegema ei pea. Kui on aga soov minna võistlustele, soovitab ta ka kodus peegli ees varjupoksi teha ja harjutusi korrata.
Missioon arendada poksi
Astrid Johanna peab enda missiooniks mitte ainult võitleja, vaid ka arendada oma spordiala ja näidata seda heast küljest.
Tema järgmine profimatš on tulemas 15. aprillil Kalevi spordihallis. See on The League, mida korraldab Tai poksi maailmameister Kevin Renno, kes on ka Astrid Johanna treener.
KUULA RAADIO ELMARI INTERVJUUD!
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?