Kokamägi tõusis MMA maailma edetabelis 10. kohale

05. juuli 2018 | Uudised

Juuni lõpus vabavõitluse Euroopa meistrivõistlustel hõbedale tulnud Kaupo Kokamägi (kergekaal, -70,3 kg) tõusis vabavõitluse rahvusvahelise alaliidu IMMAFi maailma edetabelis 363 punktiga 10. kohale.

Tabeli liider on 964 punktiga USA võitleja Quitin Thomas, teisel kohal 728 punktiga rootslane Tobias Harila ning kolmas 614 punktiga Valgevene esindaja Vitali Andrukovitš, keda Kokamägi võitis EMil juba eelringis. Värske Euroopa meister ukrainlane Pavel Sentšenko jagab tabelis 4. ja 5. kohta bulgaarlase Ferdun Osmanoviga, kes aga tegelikult juba amatöörspordiga lõpparve teinud ning liikunud edasi profikarjääri juurde.

Euroopa meistrivõistluste tulemuse kohta ütles Kokamägi, et medal on suur ja ilus, aga natuke valet värvi: „Olin päris lähedal, aga natuke jäi ikka puudu.“ „Sisimas teadsin, et olen võimeline sellisel tasemel häid saavutusi saama, kuna olin ka varem tugevaid vastaseid võitnud ja heal tasemel meestega tasavägiseid matše pidanud, kuid nüüd on ka selge märk maas,“ lisab Kokamägi, kelle järgmiseks sihiks on maailmameistrivõistlused, mis toimuvad 11.–18. novembrini Bahreini pealinnas Manamas.

Riikide arvestuses juhib tabelit pika edumaaga Rootsi (14 409 punkti), teine on Bahrein (7546 punkti) ja kolmas Bulgaaria (7144 punkti). Eesti on 625 punktiga 27. kohal.

Rahvusvahelise alaliidu International Mixed Martial Arts Federation ehk IMMAF edetabeli punkte koguvad sportlased rahvusvaheliste tiitlivõistluste poodiumikohtade, võitude ja ka osalemise eest. Sportlaste omavahelisi matše tabelis eraldi ei arvestata. Igal võistlusel kogutud punktid hoiavad väärtust ühe aasta, teisel aastal langeb punktide väärtus 50 protsenti ning peale kahe aasta möödumist punktid kustutatakse.

Kaupo Kokamägi, kes treenib Tartu spordiklubis Englas, on Euroopa hõbe ja neljakordne Eesti meister vabavõitluses.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel