Kas Derek Chisora võidab Tyson Furyt oma kolmandal katsel?

01. detsember 2022 | Uudised

Poksifänne ootab sel nädalavahetusel ees üks väga maitsev magustoit. Londonis võitlevad kaks kuulsat raskekaallast, Tyson Fury ja Derek Chisora, maailma raskekaalu tiitlitriloogia heitluses.

Kuni selle hetkeni pole Fury kunagi profiringis kaotanud ja nüüd kaitseb ta oma WBC (World Boxing Council) tiitlivööd. Ta on Derek Chisorat varem võitnud kahel korral, kuid Chisora on otsustanud, et sel korral ta oma hirmuäratava vastase ka alistab.

Seda intrigeerivat lahingut saab otseülekandes näha laupäeval, 3. detsembril TV3 Sport 2 ja järgmise põlvkonna teleteenuse Go3 vahendusel ning ülekanne algab kell 20.00. Esmalt näidatakse mitut eelvõitlust, millest kõige intrigeerivam on Briti Daniel Duboisi ja Lõuna-Aafrika Vabariigi esindaja Kevin Lerena heitlus, kes võitlevad WBA (World Boxing Association) raskekaalu maailmameistri tiitlivöö nimel.

Õhtu põhiheitluses on poksieksperdid soosikuks valinud Tyson Fury. Ta on vastasest 19 sentimeetrit pikem ja see on tema jaoks tohutu eelis ning Furyl on ka võimsam löök kui Chisoral. Fury alistas 2011. aastal Chisora punktidega ning 2014. aastal katkestas võitluse 10. raundis Chisora treener, et vältida võimalikku nokauti.

34-aastane ja 206 cm pikkune Tyson Fury on profiringis võitnud 32 matši (23 nokauti) ja viigistanud ühe (2018. aastal ameeriklase Deontay Wilderi vastu). Tänavu aprillis nokautis ta Dillian Whyte’i ja teatas sellega, et lõpetab oma profikarjääri. Kuid siis muutis ta meelt ja ütles, et ei suuda ilma poksita elada.

38-aastane ja 187 cm pikk Derek Chisora on sündinud Zimbabwes. Tal on profiringis 33 võitu (23 nokauti) ja 12 kaotust ning viimane võit tuli Chisorale tänavu juulis võimsa bulgaarlase Kubrat Pulevi vastu. 2012. aastal läks Chisora juba WBC tiitlivööd võitma proovima, kuid kaotas ukrainlasele Vitali Klitškole. 2020. aastal kaotas Chisora punktidega praegusele WBA, IBF-i WBO meistrile ukrainlasele Oleksandr Usykile.

“Ta [Chisora] sai Usyki vastu väga hästi hakkama,” selgitas Fury. “Ja kas ma võin öelda, kes kurat üldse Usyk on? Inimesed ei teadnud tema nime seni, kui ta kulturisti (Anthony Joshua) võitis. Ta oli väike, tillukene raskekaallane, kes ei oleks suutnud AJ vastu midagi teha, kui Chisora temaga viimati võitles. Kuid siis ta võitis suurt kulturisti ja nüüd äkki on ta tapja? Ma ei usu küll,“ – rääkis Tyson Fury hiljuti meediale.

“Kuulge, ma hindan Derek Chisorat sama kõrgelt kui Usykit ja treenin Dereki jaoks sama kõvasti kui iga mehe jaoks maailmas. Kui ma seda ei teeks, peaksin olema absoluutne idioot – ma ei alahinda Derek Chisorat,” ütles Fury.

Viimasel ajal on Furyt avalikult kritiseeritud selle eest, et ta väldib poksimatše Usyki ja Joshua vastu. Vahepeal on Chisora teatanud, et kavatseb selle eelseisva võitluse ajal Fury nokauteerida.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel