Karl Jürgenson: ega Maikel mind meelitama pidanudki

19. veebruar 2020 | Uudised

Karl Jürgenson võitis nädalavahetusel WAKO Baltic Openi.

Ta võitles varem Viimsi Tigersi eest, nüüd aga oli klubiks Team Astur. Karl ütleb, et ega Maikel Astur teda Tigersist oma meeskonda meelitama pidanudki. „Olin Maikeliga pikalt eratrenne teinud ja kuuldes, et ta oma klubi teeb, polnud mul vaja eriti pikalt mõelda. Tiigritele olen tänulik. Nendelt olen ju saanud kindla põhja ja armastuse kikkpoksi vastu,” sõnab ta.

Meile meenutab Maikel Israel Adesanyat. Kuidas Karlile tundub? Karl on ju Maikelile lähemal. „Miks Maikel meenutab Israeli? Israel hoopis meenutab Maikelit,” muigab Karl, kuid nõustub. „Mõlemad mehed on pikad ja peenikese kehaehitusega, kuid väga teravate ja tehniliste löökidega.”

Huvitaval kombel tuli Baltic Openil Karlile vastaseks Tigersi võitleja Konstantin Uskov. Karli sõnul on tal võistlustel aga ainult vastased, nii et sõprus ei oma sel momendil tähtsust. Võistlema läheb ta ikka väikese ärevusega, ükskõik kas vastast isiklikult tunneb või mitte. Ärevus hoiab kõik meeled ärksamana. „Kuna Kostjaga olen kokku puutunud ja Maikel tunneb teda samuti hästi, siis oli taktikat parem valida. Tema kasuks oli minust suurem kaal, mis annab talle massieelise, jõulise lähenemise ja soovi tugevate löökidega mind nurka suruda. Minu ülesanne oli hoida distantsi ja vasturünnakuid teha,” lausub Jürgenson.

Plaan toimis, kuigi 3. raundis oli tal võhmast puudu, kuid ta suutis õigetel hetkedel Uskovi kaitsetust ära kasutada ja vasturünnaku sooritada.

Kui võrrelda eelmise aasta Eesti lahtiste võitlusspordimängudega, siis kuidas hindate enda ja vastaste taset? 

Eelmisel aastal otsustati 67-kiloste vastaste puudumisel, et osalen üks klass raskematega ehk siis kuni 71 kilo. Eks see natuke riskantne oli ja kahjuks vigastasin ennast poolfinaalis Oliver Robin Altiga võisteldes. Jõudsime järelduseni, et parem on loobuda Daniil Gaidukiga võistlemast. Raske on võrrelda taset, sest Robin on Kostjaga võrreldes täitsa teiste eelistega. Kui Kostja on jõuline ja agressiivne, siis Robin on tehniliselt tugev. Endaga olen sellel aastal rohkem rahul. Olen kikkpoksi vahele võtnud poksitrenne, et löökide teravust ja tugevust parandada. Kindlasti annab enesekindlust juurde mu treenerite Maikeli ja Mairo pühendumine ja kindel tugi.

Milliseid oma matše veel nimetaksite?

Kõige meeldejäävam oli Helsinki Open 2016. Olin 15-aastane ja vastaseks sain 43-aastase mehe. See oli minu jaoks eneseületamine, sest oli ikka hirmus minna täiskasvanud mehega vastamisi. Aga seda nauditavam oli viik ja arusaamine, et vanus ei loe. Loevad tahtmine, julgus ja pealehakkamine.

Miks te Eesti Muay Thai Liigas ei võitle?

Sest ma harrastan kikkpoksi.

Noored võitlejad peavad maksma, et võistlustel osaleda (osavõtutasu). On plaanis nii kaua võistelda, et saaks hakata seda raha tagasi küsima (hakata profiks)?

Kas päris profiks just tahaks, aga paaril profimatšil sooviksin osaleda küll…

Kui palju oleks raha vaja, et elaks elu lõpuni muretult ära?

Raha kulub täpselt nii palju, kui seda sul on. Raha on eluks vajalik, see on tõsi, kuid ainult sellest ei piisa, et muretult elada.

Rocky Marciano treeneri arvates oli probleem, et poksimisega alustatakse alles siis, kui soovitakse neidudele muljet avaldada.

Neidude pärast pole vaja küll poksimisega tegelema hakata. Neile peaks rohkem intelligentsi ja tähelepanelikkusega lähenema. Treeningutega tuleks alustada ikka iseenda pärast. See annab enesekindlust, distsipliini, tugevust, tasakaalu. Aga ennekõike peab see ala sulle ka meeldima. Kui see teadmine käes, tulebki trenni minna. Minu otsust mõjutasid vanaisa ja onu, kes mõlemad olid noortena poksiga tegelenud. Emale ja vanaemale see idee alguses ei meeldinud, kuid tutvunud idamaiste võistluskunstide ideoloogiaga, nähes muutust minu suhtumises ellu ja tutvudes toredate sõpradega, kellega mul on rõõm olla koos trennis, on nad nüüd mu suured fännid.

Kas kikkpoksijad peaks ka vaatama keelatud ainete nimekirja, et sealt kogemata midagi ei võta?

Kindlasti pooldan puhast sporti.

Kuidas võita Habibi? Keegi pakkus, et Canelole kuus kuud vabavõitlust õpetada.

Habibi võitmisel on oluliseks elemendiks see, et ta ei suudaks sind vastu puuri suruda, kuna sealt sooritab ta juba takedown’i. Kõik teavad täpselt, mida Habib teeb, aga teda ei suudeta takistada. Kindlasti ei ole võimalik ainult paari kuuga maadlemistaset Habibi tasemele treenida, kuna ta on tegelenud sellega terve elu.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel