Kikkpoks (Foto Freepik)

Foto: Freepik

Kaks nõuannet, mis aitavad poksitrennist kiiremini taastuda

02. aprill 2024 | Uudised

Pärast intensiivset poksitrenni on korralik taastumine väga oluline. See aitab vältida vigastusi ning valmistab keha ette uuteks pingutusteks. Veebiajakiri Anna.fi pani kirja kaks nõuannet, mis aitavad sul pärast poksitrenni efektiivsemalt taastuda.

Vee joomine

Treeningu ajal kaotab keha vedelikke ja mineraale. Seega peaks vett jooma juba enne trenni ja ka treeningu ajal. Kui tunned peale trenni peavalu ja nõrkust, on see märk, et oled tarbinud liiga vähe vedelikku. Taastumise kiirendamiseks on oluline organismi korralikult niisutada.

Kui tunned peale trenni peavalu ja nõrkust, on see märk, et oled tarbinud liiga vähe vedelikku.

Foto: Freepik

Mitmekülgne toitumine

Osad treenijad väldivad iga hinna eest süsivesikuid ja söövad rohkem valku. Ühekülgne toitumine vähendab aga trenni efektiivsust ja aeglustab lihaste taastumist. Ükskõik, millise spordialaga tegeled, vajab keha mitmekülgset toitumist. Head süsivesikud on näiteks täisteratooted, kaerahelbed, rukkileib, köögiviljad, puuviljad ja marjad. Tervislikud valguallikad aga kala ja hele liha, kaunviljad, kodujuust ja kohupiim.

Ükskõik, millise spordialaga tegeled, vajab keha mitmekülgset toitumist.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel