Ka Nabi ei toonud Eestile EM-ilt medalit

13. aprill 2019 | Uudised

Heiki Nabi kaotas 13. aprillil Bukarestis maadluse EM-il pronksimatšis Alin Alexuc-Ciurariule (Rumeenia) ja lõpetas 5. kohaga.

Kreeka-rooma maadleja Nabi (-130 kg, MK Juhan) oli 18 mehe konkurentsis kvalifikatsiooniringis vaba. Kaheksandikfinaalis tuli vastaseks Eduard Popp (Saksamaa), kelle eestlane alistas 5:3. Sakslane on 2016 OM-i ja 2018 MM-i 5. koha mees.

Veerandfinaalis ootas ees Georgi Tšugošvili (Valgevene), kelle 13-kordne Eesti meister oli veebruaris Ungari GP finaalis alistanud. Seekordne matš lõppes 1:1, võitjaks kuulutati viimasena punkti saanud Nabi.

Poolfinaalis kaotas Nabi 0:4 Riza Kayaalpile (Türgi), keda ta viimati MM-il avaringis võitis.

Kullamatšis sai Kayaalp 3:0 jagu Jakob Kajaiast (Gruusia). See oli tema kaheksas kuld. Lisaks rumeenlasele sai pronksi Sergei Semjonov (Venemaa).

Kreeka-rooma maadlejatest sai veel Erik Int (-87 kg) viimase, 25. koha, Deniss Bolunov (-67 kg) 18. ja Helary Mägisalu (-60 kg) 7. koha.

Epp Mäe (-76 kg, Wesenberg Wrestling) sai 7. koha ja vabamaadluses, kus tohib haarata ka altpoolt vööd, Aimar Andruse (-74 kg, SK Nipi) 8. koha.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel