Pilt: Dai Tamura

K-1 kaheksa mehe turniiri võitis Masaaki Noiri

20. september 2021 | Uudised

20. septembril peetud K-1 kaheksa mehe turniiri võitis Masaaki Noiri, kes sai ka meistrivöö.

Ta sai finaalis kolme nokdauniga jagu teisest favoriidist Rukiya Anpost. Vaja läks selleks peaaegu kolm raundi.

Noiri esimese ringi vastane pidi olema Kona Kato, kes aga asendati Covid-19 tõttu Fumiyaga. „Vastase asendamine mind ei kõiguta,” teatas Noiri.

Ta tunnustas Anpot. „Ta on tugev ja väga sõnaosav, aga mitte minu tasemel,” sõnas Noiri.

Endised K-1 meistrid Noiri (43-10) ja temast mõned aastad noorem Anpo (21-7) polnud varem omavahel võidelnud. Anpo kaotas 65-kiloste tiitli nokaudiga Hideaki Yamazakile ja kuna ka treener pidas teda liiga kõhnaks, vahetas ta kaalu. Hüppevõime, kiirus ja liikumine on nendes kaaludes täiesti erinevad. „Mul oli väga hea vaimne pool, aga tippsportlane peab olema hea kõiges ja mul maksimaalset löögijõud polnud,” sõnas Anpo.

Yamazaki on jagu saanud ka Noirist. Samas on mõlemal Yamazaki üle ka võidud. Noiri alistas 2013. aastal Jaapanis Glory kaheksa mehe turniiril Liam Harrisoni, kuid kaotas finaalis Yuta Kubole.

Noiri on Combat Pressi septembritabelis 3. kohal oma kaalus (68 kg). Temast tagapool on näiteks Tawanchai.

Anpo on 4. kohal oma kaalus (66 kg). Temast eespool on Petchpanomrung ja Yamazaki, tagapool aga Capitan, Kevin VanNostrand ja Daizo Sasaki.

„Ma olen üsna kindel, et finaalis kohtuvad Noiri ja Anpo ja Noiri võidab. Ülejäänud võitlejad mind ausalt öelda ei huvita,” ütles Krushi meister Jordann Pikeur (Madalmaad), viimane mees, kes Noirit võitis. „Kui välismaalastele poleks pandeemia tõttu võistluskeeldu, siis ma oleks osalenud ja oleks selle turniiri võitnud. Kui Anpo võidab, siis ta minuga ilmselt võidelda ei julge, seega loodan, et võidab Noiri.”

Turniiril osalejate kaalukategooria oli welterweight, mis Jaapani kikkpoksis on 67,5 kilo.

Õhtu ainukeses naistematšis sai Kotomi (tema on nr 7 naine maailmas, P4P) jagu vähetuntud Rikako Sakuraist. Kotomi (11-4) on Krushi valitsev meister. Tal on kaotus rootslannalt Josefine Knutssonilt (maailma nr 6), aga võit Kana (nr 8) üle, kes soovib korduskohtumist. Knutsson on Kanale kaotanud kaks korda.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?