Emma-Melis Aktas. Foto: Eesti Olümpiakomitee

Judoka Aktas tõi Eestile hõbemedali

29. juuli 2023 | Uudised

Sloveenias Mariboris jätkuval Euroopa noorte olümpiafestivalil saavutas parima koha 15-aastane Emma-Melis Aktas, kes võitis judos tüdrukute +70 kg kategoorias hõbemedali. Esimeses eelringis oli Aktas tänu kolmandale asetusele vaba, teises eelringis alistas ta Cinzia Caponetto (Itaalia). Edukaks kujunesid ka veerandfinaal ja poolfinaal, kus ta võitis vastavalt Ilektra Mitakidoud (Kreeka) ja Sema Metet (Türgi). Finaalis jäi Aktas alla Helene Schrattenholzerile (Austria).

Elvast pärit Aktas tunnistas, et soovis kuldmedalit, aga millegi üle kurta ei ole. “Finaalis tundsin ennast alguses päris hästi ja maadlus läks plaani järgi, aga läksin heidet tegema, jäin lahtiseks ja vastane karistas ära,” rääkis Aktas, kes on judoga tegelenud ligi kümme aastat.

Finaalis tundsin ennast alguses päris hästi ja maadlus läks plaani järgi, aga läksin heidet tegema, jäin lahtiseks ja vastane karistas ära.

Noorte seas varemgi tiitlivõistluste medaleid võitnud Aktas sõnas, et peab EM-i pronksi olümpiafestivali hõbedast olulisemaks, aga märkis, et ka Mariboris oli kohal palju tugevaid judokaid. Poiste +90 kg kategoorias sai Marek-Adrian Mäsak seitsmenda koha.

 

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel