„See Maikel, kes ta on ringis ja see Maikel, kes ta on elus, on kaks erinevat karakterit,“ usub jõutõstmistreener Kaido Leesmann. „Lihtsalt ei saa olla fighter, kui hiilid mööda nurgataguseid, silmad maas ja kogu aeg häbened, proovid kõikidele meeldida.“
Kaido sõnul oli Maikel esimesel korral samasugune nagu täna. Kaidot on Maikeli juures alati inspireerinud tema teotahe. Neil pole kunagi olnud arusaamatusi, Maikel ei räägi, et ei taha või on väsinud. „Ma näen selle taga hästi tugevat karakterit, mis ei teki ühe või kahe aastaga, vaid mis on lapsepõlvest kaasa antud,“ arvab Kaido, kes on ka Eesti Jõutõsteliidu juht.
Miks võiks üks võitlusspordi tippkuju jõutrennis käia?
„Esiteks, et arendada oma füüsilist jõudu, löögijõudu. Jõusaalitreeningud panevad sportlase paremini lööma ja igasuguseid asju taluma, kuna see trenn on väga mitmekülgne. Siin võiks käia juba oma füüsilise väljanägemise pärast. Kui ma vaatan paljusid sportlasi, siis nad ei anna isegi nagu sportlase mõõtu välja. Ja võiks ju natuke üldse laiemalt uurida ja analüüsida, mida vaja läheb, et tippu jõuda. Ollakse oma ühes-kahes asjas kinni. Ma sellepärast julgustangi võtma midagi veel juurde, et fighter’ina laieneda,“ räägib Kaido.
Maikeli jõutrenn on väga mitmetahuline ja sõltub sellest, millal on oodata võistlust. Kui on võistlustevaba periood, tegeletakse füüsilise põhja ladumisega, kui on võistlusperiood, treenitakse kergemalt. Kaido usub, et Maikel võib jõuda väga kaugele, kui alla ei anna.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?