Fotod: Marek Krugol

Igal trennil on oma ülesanne: Astrid treeneritööst, KOK-ist ja Tenshin Nasukawast

15. juuni 2021 | King of Kings, KRVA, Persoon, Uudised

Astrid Johanna Grents alistas 5. juunil Tallinnas King Of Kingsil Sigrid Kapaneni.

„Ettevalmistus oli nii korralik, et ma ei kahelnud, et kuidagi temale alla peaksin jääma. Olin väga rahulik ja suutsin kõik kolm raundi enda tempos poksida. Suutsin teha trennis õpitud asju ringis ja tundsin, et olin kõik raundid temast üle. Muidugi oli paar kasutamata jäänud olukorda, kus oleks pidanud rohkem peale suruma, aga eks ma õpin iga matšiga. Järgmine kord jälle paremini,” ütleb Astrid.

„Sigrid on tubli ja töökas võitleja. Ühtegi halba sõna pole tema kohta öelda. Arvan, et kui ta samamoodi trenni edasi paugutab ja rohkem võistluskogemust saab, siis tulevik on helge,” tunnustab ta vastast.

Samuti kiidab ta korraldajaid: „Väga hea meel on, et üle pika aja võistlus korraldati. Ma pole teisi matše näinud peale Vorovski oma, sest ise võistlesin ka seal ja ei olnud aega vaadata. Aga Max tegi väga ilusa, tehnilise ja tiitliväärilise matši. Teades Maxi oskusi, olin üsna kindel, et ta võidab. Vastane oli ka tugev, imestasin, kuidas ta suutis Maxiga viis raundi vastu pidada ja neid lööke sisse võtta. Respekt mõlema fighter’i ees.”

GF soovib võitlusfänne panna rohkem huvituma kaugetest, kuid maailma parimateks loetavatest Jaapani võitlejatest ja uurib, kuivõrd Astrid sellel maailmal silma peal hoiab.

„Mulle meeldib Tenshin Nasukawa. Tal on ilus võitlusstiil: jalgadel on kerge, liigub hästi, löögid on täpsed ja oma kaalu kohta väga tugevad, sellest ka tema kõrge nokaudiprotsent. Huvitav noor poiss, keda jälgida,” sõnab Astrid.

Eesti poksi meistrivõistluste finaalis 2018. aastal kaotanud Polina Golubeva andis mõista, et korduskohtumine Grentsiga huvitaks teda, kuid tšempion ütleb, et võistlustasemel ta klassikalise poksiga hetkel ei tegele enam.

„Ma tunnen, et mul on KRVA-s hea tiim ja sparringupartnerid. Poksis poleks mul hetkel Eestis sparringupartnereid enda kaalus. Kuid aeg-ajalt käin ikka poksitrennis, sest tunnen, et see annab mulle eelise teiste tai- ja kikkpoksijate ees, eriti just jalgadetöös ja liikumises. Muidugi meeldib mulle ka selle ala võlu, et kasutuses on vähe lööke, aga varieerimisvõimalusi on palju,” räägib Astrid.

Vahel juhtub nii, et õpilane vahetab kooli ja uus õpetaja eelistab teisi asju. Õpilasel oli seni kehaline kasvatus 5, sest õpetaja eelistas jalgpalli. Uues koolis tuleb tunnistusele 3, sest õpetaja paneb igas tunnis mängima korvpalli.

Astrid Johanna Grents oli koolis hea pikamaajooksus. Tema õpetaja ei eelistanud üht spordiala teisele, vaid täitis õppekava.

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias õpetab Astrid hetkel rohkem algajaid ja põhirõhk on tai poksi baasteadmiste omandamisel. „Tugeva põhjata edasi ei liigu,” teab Astrid.

Õpilastele toitumisplaane ta ei koosta ja jõusaali ei määra. „Inimesed on erinevad ja vajavad erinevat lähenemist. Mina ei ole toitumisnõustaja, saan neid ainult suunata tervislikumaid valikuid toitumises tegema,” lausub ta. „Olen eelkõige võitlussporditreener. Treeningutel pühendame tavaliselt ühe trenni nädalas, kus teeme rohkem üldfüüsilist, näiteks ringtrenn jne.”

„Astrid on väga hea treener: rahulik, täis teadmisi ja oskuseid, mida oskab suurepäraselt edasi anda oma õpilastele,” ütleb KRVA treener Kerli Pähkel.

Teab Astrid, mis tema õpilasi pingutama paneb?

„Eelkõige paneb neid pingutama huvi spordiala vastu. Kui leiad omale sobiva spordiala, siis kõik muu tuleb loomulikult.”

Õpilastest pole veel keegi võistlemas käinud. „Olen veel värske treener, kuid küll jõuab,” rahustab Grents.

Kuidas treener hoiab end huvitatuna? Kõige olulisem trenni juures on ju kordamine ja see võib muutuda üksluiseks.

„Baastehnikaid tuleb jah tihti korrata, kuid kõik trennid pole alati samasugused. Igal trennil on oma ülesanne. Mõni päev keskendume tehnikale, mõni päev töötame rohkem poksikotil või lapade peal ja mõnikord annan neile vabad käed ja saavad sparringus enda oskused proovile panna,” räägib Astrid.

Ta käib erinevate treenerite juures end arendamas. Kui ta ise õpilasena viimati trenni tegi, valmistus ta võistlusteks: tehniline töö lapadel, tugev sparring ja jooksutrennid.

Astrid usub, et vaimu on sama tähtis treenida kui keha. Väga meeldis talle viimati loetud Jay Shetty raamat „Mõtle nagu munk”, mis 2021. aastal eesti keelde tõlgiti. „See räägib munkade filosoofiast ja sellest, kuidas inimesed saavad nende põhimõtteid igapäevaelus oma vaimu treenimiseks kasutada,” selgitab Astrid.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel