Rainer Sarneti “Nähtamatu võitlus” ei ole lihtsalt järjekordne film – see on kung-fu komöödia, mis viib vaatajad 1970ndate Nõukogude Liitu ja kloostrielu maailma. Kuidas sobituvad omavahel kloostri rahu ja kung-fu võitluskunst? Mis juhtub, kui automehaanik Rafael otsustab sõjameheks saada? See on film, mis toob ekraanile keelu, kiusatuse ja rõõmu täis loo, mis jõudis ka Euroopa filmiauhindade mängufilmide kategooria eelvalikusse.
Kung-fu-komöödia on täis kiusatusi, usku, armastust ja rõõmu
„Nähtamatu võitlus“ on valminud Eesti-Kreeka-Läti-Soome ühistööna. See on kung-fu komöödia, mille tegevus toimub 1970ndatel Nõukogude Liidus asuvas õigeusu kloostris. Tegemist on Sarneti järgmise mängufilmiga pärast paljude auhindadega pärjatud „Novembrit“ (2017).
„Nähtamatu võitlus“ on valminud Eesti-Kreeka-Läti-Soome ühistööna.
Filmi peategelane on automehaanikust huligaan Rafael, kes sõjaväes olles satub NSVL-Hiina piiril kung-fu sõdalaste rünnaku alla. See on Rafaeli jaoks kui ilmutus – lendavad pikkade juustega hipihiinlased, musta riietatud kung-fu ässad, kelle transistorist kõlab Black Sabbath. Kõik see, mis on Nõukogude Liidus keelatud.
Tagasi kodus, tahab Rafael saada sama cool’iks kung-fu ässaks ja ta leiab selleks võimaluse kloostris, mis on tema jaoks samavõrra mässuline ja keelatud maailm Nõukogude Liidus, kus pikkade juustega, musta riietatud mungad oma võitlust peavad. Munga võitlus on aga nähtamatu, võidab see, kes on alandlikum. See paradoksaalne võitlus on täis koomikat, kiusatusi, usku ja armastust, kuid kõige rohkem rõõmu.
Võitlusstseenidega filmid jäävad reaalsest elust üpris kaugele
Filmi võteteks aitasid näitlejaid võitlusstseenide jaoks ette valmistada Eesti Wushu Kungfu Föderatsiooni aupresident Priit Kõrve koos enda perega.
Kõrve perekond on Hiina võitluskunstide wushu ja kung-fu’ga tegelenud väga pikalt. „Mina alustasin 1989. aastal, minu abikaasa Aale 1999. aastast ja tütar Anete alates viiendast eluaastast,“ rääkis Kõrve GoodFight`ile antud intervjuus.
„Oleme korraldanud mitmeid rahvusvahelisi võitluseid, lisaks ka 2011. ja 2012 Euroopa meistrivõistluseid. Meie õpilased on toonud Eestile ohtralt medalikohti Euroopa meistrivõistlustelt,“ selgitas Kõrve põhjuseid, miks ilmselt valiti just tema pere filmimeeskonda abistama.
Reaalses elus ja võitluses ei võta keegi selliseid asendeid sisse ega tee enne võitlust selliseid visuaalseid ilunumbreid nagu filmides.
Kung-fu ja teised võitlusstseenidega filmid jäävad tema sõnul aga reaalsest elust siiski üpris kaugele. „Enamus filme on tehtud arvutite ja eriefektide abiga. Reaalses elus ja võitluses ei võta keegi selliseid asendeid sisse ega tee enne võitlust selliseid visuaalseid ilunumbreid nagu filmides. Päriselus on parim võitlus see, mis jääb üldse ära. Kui võitlus peakski toimuma, siis on parim variant – mida lühem, seda parem. Esimese 10 sekundiga peab lahendus olema käes. Eraldiseisvalt tuleb käsitleda võistlusi, kus sõltub palju etteantud reeglitest,“ ütles Kõrve lõpetuseks.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?