Hendrik Themas Maikel Asturile: tuleb olla ettevaatlik, mida soovida

03. juuli 2018 | Fightland

7. juulil toimub Pärnus Mirkko Moisari eestvedamisel korraldatav Fightland, mille peamatšis kohtuvad Hendrik Themas ja Maikel Astur.

Küsisime Hendrikult alustuseks, mis loo saatel ta ringi tuleb, Hendrik on aga selline mees, et vastas: „Ringi loo valin viimasel hetkel.“

Lähed Fightlandile võitma? Kuidas oled valmistunud?

Tähtis pole võit, vaid osavõtt… Tore olümpiadiviis, kuid see pole olümpia, oleme Fightlandil, ainult võitma lähen. Ettevalmistus on olnud tugev, palju korvpalli, natuke poksi ka. Nali naljaks, näitajad on kõvad, mitmeid tippmarke jõusaalis teinud. Väga hea meel on selle üle, et poksis on lõpuks tekkinud ka tehniline tunnetus. Pärast sooritust tajun ka ise, mis oli õigesti, mis vajab parandust. Sparringud on olnud lahjad, viimati aprilli lõpp-mai algus tugevamalt, kuid kõik on super, eelmine nädal proovisin ja sujus. Olen valmis.

Tähtis pole võit, vaid osavõtt… Tore olümpiadiviis, kuid see pole olümpia, oleme Fightlandil, ainult võitma lähen.

Astur kutsus su välja. Kuidas sa väljakutsetesse suhtud?

Kutsus. See on midagi esmakordset. Tuleb olla ettevaatlik, mida soovida. Soovid täituvad.

Maikel Astur

Teil mõlemal on pikem sporditaust enne võitlusspordi juurde jõudmist. Teeb see teist võrdsed võitlejad?

Sportlik taust tuleb kasuks, mitmekülgsus on hea. Kuid isegi kaks identse ettevalmistusega sportlast pole kunagi võrdsed, neid faktoreid on veel miljoneid. Olen eluaeg spordi juures olnud ja võtnud omaks neid harjutusi ja treeningelemente, mis minu puhul toimivad. Kergejõustik on huvitav ala, mõõdab inimese maksimaalset kiirust, hüpet, jõudu, koordinatsiooni, vastupidavust. Mitmevõistleja timmib üheaegselt kõiki neid näitajaid viimse piirini. Kikkpoksis lisanduvad strateegia ja skill. Tuleb teha seda, mida ise teed pareimini ja muu delegeerida. Tiimitöö Ahti Pikkuriga on meil super. Teeme asju, mida teised võitlusspordimaailmas ei tee ja see toodab.

Tuleb teha seda, mida ise teed pareimini ja muu delegeerida.

Millised on sinu tugevused? Oled Asturi tugevusi ja nõrkusi analüüsinud?

Ambitsioonikus, sihikindlus, rutiinitaluvus, õpivõime, vaimne tasakaal ja see, et ma naudin kõike kikkpoksi juures. Maikelit ma analüüsin Pärnus. Treeneritelt olen saanud häid tähelepanekuid. Astur mulle meeldib. See sport pole tal mingi hetke hobi, vaid tal on eesmärgid. Miks vahepeal sparrida pole saanud – neid tõsiseid töörügajaid on meil vähe, saab ehk ühe käe sõrmedel üles lugeda.

Hendrik Themas
Foto: Christo Neemre

Kes sul nurgas on laupäeval?

Ahti. Seekord on teatud põhjustel mind ettevalmistuses rohkem Kevin Renno juhendanud ja väga head tööd teinud. Me oleme tiim.

Mida fännidele ütled?

Saan teilt palju head energiat. Aitäh! Tulge laupäeval kohale, nautige show´d ja tehke lärmi. Pärnu, suvi, FIGHTLAND, yeaaahh!!

VAATA VIDEOT!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel