Heliose laotuulutus: soodushinnaga raamat “Bruce Lee. Elu” avab filmilegendi tõelise loo

07. september 2021 | Uudised

Heliose kirjastuses on käimas kuni 12. septembrini laotuulutus. Hea hinnaga on ka legendaarse filmilegendi Bruce Lee elulugu “Bruce Lee. Elu”, mille kaante vahel on kümneaastane uurimistöö ja haruldased fotod. Autor Matthew Polly murrab raamatus Bruce Lee’d ümbritsevaid müüte ja loob ikoonist laiahaardelise, inimliku portree. Ta väidab vastupidiselt levinud arvamusele, et Lee oli ambitsioonikas näitleja, keda paelusid võitluskunstid – mitte kung fu guru, kes tegi juhtumisi paar filmi. See on aus, paljastav pilk muljetavaldavale, kuid mitte veatule inimesele, kelle enda lugu oli veelgi huvitavam ja inspireerivam kui mis tahes roll, mida ta mängis ekraanil.

 

Näitleja ja lavavõitluse koreograaf-õpetaja Indrek Sammul on öelnud, et see on põnev, haarav ja aus raamat. Lugeja ees avaneb lugu jäägitust pühendumisest ja otsingust. “Ilmekas näide sellest, et etteantud raamid on vaid omaenese tee leidmiseks, kuid uus avaneb vaid eelnevat omandades ja mõtestades. Mees, kelle loomingust ammutavad ideid ja inspiratsiooni tuhanded,” kommenteeris ta.

Dirigent Kristjan Järvi on öelnud, et Bruce Lee on olnud alati talle suureks eeskujuks. “Inimvõimetel ei ole piire: ta sai hakkama absoluutselt kõigega eeskätt tänu oma elufilosoofiale ja mõttejõule. Tema lugu näitab, et äri, mille ainus eesmärk on raha, ei saa olla edukas. Midagi väga armastada, osata näha kaugemale ja õppida oma kogemustest viivad alati eesmärgini,” nentis ta.

RAAMATU SAAB TELLIDA KIRJASTUSE HELIOS E-POEST!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel