7. juulil peeti Pärnus Fightland, kus Sven Uue alistas avaringis tehnilise nokaudiga Ziga Hauberti.
Matš oli kiire, plahvatuslik ja Steni energia ringis tõmbas publiku kohe kaasa elama. Noorel võitlejal on kindlasti tulevikku, kui ta edasi töötab endaga.
Tema üks treeneritest Kristjan Golubkov oli õhtu üks emotsionaalseim treener ja elas niimoodi kaasa, et võta või linti.
Sven, lõpetasid täna matši kiirelt.
Täna läks jah eriti hästi.
Vastane oli nõrk?
Ei ütleks, löögid oli päris tugevad.
Mis talle saatuslikuks sai? Vastane ei jätnud ka väljendamata, kui haiget sai.
Eks see on nagu kõigil – närv.
Kuidas sa enne matši vastaseid analüüsid?
Kusjuures antud vastase kohta ei saanudki nii palju teada. Nimi muutus ja saingi siia tulles alles teada, milline ta on.
Kui palju sa kuulad ja kuuled ringi nurgas treenereid?
Mina kuulan kogu aeg. Mulle just meeldibki see, kui keegi kõrvalt räägib ja kogu aeg ütleb.
Tegemist oli teise matšiga õhtu jooksul. Pakkusid seda, mida pakuvad tavaliselt finaalmatšid. Oled sa valmis tippu jõudma või tunned, et võiks jõuda?
Ikka olen valmis. Seda ala tehaksegi selle pärast.
Mis on suuremad ja olulisemad matšid, mis sul on seni karjääri jooksul olnud?
Ongi ainult kaks matši, profimatšid. Eks need olegi. Kindlasti on veel ees.
Treener Kristjan Golubkov, kuidas Svenil läks?
Hästi läks. Selle järgi me tulimegi. Tulime võidu järgi ja selle me saime. Rahul.
Te lähete ise ka nurgas päris keema.
Mina olen üldjuhul kaasa elades väga keevaline. Kui ma ise ringi sisenen, siis ma räägin rahulikult. See on oluline. Väljaspool ringi ma olen ikka selline keevaline, natuke hullumeelne võib-olla.
Mõnikord minnakse nurgas omale kaasa elades ikka päris närvi…
Muidugi. Kui on ikkagi enda õpilane, enda hoolealune, siis ju hoiad talle väga pöialt. Lähed sellele asjale nii sisse. See on meie elu. See on meie elustiil.
Mis Svenile võidu tõi?
Õige taktikaline suhtumine. Töötas kehasse, nii nagu tahtsime. See toimis. Ütlesime ka, et ainult pea pole sihtpunkt, keha on palju olulisem. Kui selle esimese nokdauni kehasse ära sai, ütlesime, et veel kehasse vaja lüüa ja nii tuligi.
Olgem ausad, tegelikult oli see ikkagi üllatus, et õhtu teine matš nii tuline ja kiire lõpuga oli. Kui palju tal on potentsiaali?
Väga palju potentsiaali. See ei olnud üldse üllatus. Me ikka panime saalis tehnikat paika ja arutasime tugevamate ja täpsemate löökide teemal, et poksida intelligentselt. Mitte kakelda, vaid poksida.
Viha oli ringis tunda.
Vastane stimuleeris kõvasti üle. Oli näha, et ta ikka alguses sai löögid sisse, eks ta seal tahtis puhata võib-olla juba.
Treener Ott Remmer, kommenteeri Sveni matši. Mis talle võidu tõi?
See, et ta hoidis pea selge ja ei reageerinud üle, sest oli teine matš ja ma tean, mis tunne on minna ringi esimestel matšidel. Eelmine kord sai küll kaotuse kogenud vastaselt, aga nüüd suutis pea selge hoida ja käed üleval ja rohkem polegi vaja. Mõtled selgelt, ei mõtle üle ja ei lähe vastase jooksmisega kaasa. Teed oma asja ja võidad.
Tundus, et võidumaitse oli suus, kui esimesed head tabamused ära tulid.
Kindlasti tuleb. Kõik lähevad käima, kui pihta saavad. Ei tohi ka üleliia hakata rapsima. Tuleb rahulikult otsida – üks-kaks lööki ja on matš läbi. Kui hakkad rapsima, võid ise saada sellise tabamuse, et on game over. Väga palju on olnud juhtumeid, kus matš pöördub siis.
Kuidas sa soovitad Svenil võitu tähistada?
Kõigepealt aeg maha võtta. Korraks. Tänaseks näiteks. Siis päev korraga elada ja võib-olla sõpradega aega veeta. Kuidas kellelegi.
GALERII: GoodFight/Erlend Štaub
Monika Kuzmina
Toimetaja
info@goodfight.ee