Gerli Jaagula: alles viimasel minutil leidsin rütmi

28. detsember 2018 | Muay Thai Liiga

Gerli Jaagula pidas Eesti Muay Thai Liiga Viljandi etapil elu esimese matši ja vastu tuli võtta kaotus, aga ta on sellest õppinud.

Gerli on nii pikk, et astus ringi üle nööride. Rocky Fielding poksis äsja Canelo Alvareziga ja tundus, et tal oli raske Canelole pihta saada juba ainuüksi seepärast, et Canelo oli nii lühike. Ja lühemal polnud muidugi eriti võimalust võita nokaudiga, vaid pidi võitma kehalöökidega.

Gerli matš hakkas ka silma, sest tekitas mulje, et ta ei taha eriti seal olla. „Iseloomu ja võhma pean korralikult kasvatama, et järgmisel korral oleks tulemus parem,“ ütles Jaagula. „Kuna see oli esimene võistlus, siis vastane tuli ootamatult kohe peale, kõikide löökidega. Alles täitsa lõpus viimase minuti jooksul sain mingit moodi rütmi ja siis läksid alles löögid ka pihta.“

Foto: Lii Raasuke

Kaua treeninud olete? Kuidas krõks käis, et nüüd olen valmis esimeseks matšiks?

Edasijõudnute grupis olen septembrist saati. Muidu tai poksi trenni olen vahelduva eduga teinud pikemalt. Mõtlesin, et ületan ennast ja proovin midagi hoopis teistsugust.

Mis teile seal pähe pandi enne matši?

See oli traditsiooniline peakate mongkol.

Peab enne matši libistama kõik nöörid üle ja tegema kummarduse vastasnurgale? Kui keeruline oli tõsist nägu säilitada?

Sellel momendil oli see just rahustav. (Naerab.)

Liina surus teil ühel hetkel pea alla ja kolkis küünarnukiga kuklasse. Nii tohib?

Ei tohi ja kohtunik ka kohe ütles talle seda. Rohkem nii ei juhtunud ka.

Andis pikkus mingi eelise või takistas?

Pigem võiks see eelis olla, aga alati see rolli ei mängi.

Matšist ei jäänud muljet, et te oleks väga väsinud. Tegelikult olite? Sellist tunnet ei olnud, et tahaks raundide vahel püsti seista?

Väsimust ikka oli. Jõudu ja võhma oli ka liiga vähe, sest ma ei suutnud vastast eemale tõugata piisavalt, et oleks ruumi.

Mida treenerid teile rääkisid vaheajal?

Et ma teeks samu asju, mis trennis ja sparringutel.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel