Tyson Fury

Fury ärples Wilderiga pressikonverentsil: sa lähed tuttu kahe raundiga!

15. jaanuar 2020 | Uudised

Raskekaallased Tyson Fury ja Deontay Wilder ärplesid Los Angelese kesklinnas korraldatud pressikonverentsil oma tavapärasel moel, edastasid USA meediakanalid.

„Sa lähed tuttu kahe raudiga,“ ütles Fury kohe alustuseks.

Wilder vastas mikrofoni võttes ja tehes sellesse nuusutamishääli vihjates nii Fury kunagistele probleemidele uimastitega.

„Ma olen paremini matšiks ettevalmistatud, kui kunagi varem. Ma ütlesin Furyle, et ristin ta ära ja seda ma teen. Ma ütlesin talle, et ta kukub nagu puu. Timber! Aga kui ristimises on osa ülestõusmisel, siis seekord ta üles ei tõuse. Seekord löön ma ta nokauti,“ oli Wilder veendunud.

„Ma lähen seekord nokaudi peale välja, sest ma arvan, et niisama võitluse võitmisest seekord ei piisa. Ma pean teadma. Mõtlemine siin ei loe. Ma pean võitluse kindlalt lõpetama,“ rääkis Fury.

Fury sõnul usub ta, et tegi Wilderile eelmisel korral kõvasti haiget, kuid tollal polnud tal nokaudiks „piisavalt auru“. Seekord on mees veendunud, et leiab vajaliku jõu.

Wilder loodab samuti nokauti, kuid usub, et võidab vabalt ka kohtunike otsusega.

„Kuid kui sul on hävitav jõud nagu mul, siis sa ei muretse raundide pärast. Ta peab need kõik 12 raundi koos minuga üle elama,“ ütles Wilder.

Ärplemine jätkus veel mitmetel teemadel.

Fury ja Wilderi kohtumisel otsustatakse ameeriklasele kuuluva WBC maailmameistrivöö saatus. Seda hakkab ilmselt järgmisena püüdma IBO, IBF, WBO ja WBA tiitlivööde omanik Anthony Joshua.

Fury on pärast Wilderiga kohtumist saavutanud kaks suhteliselt kergelt võitu. Suvel sai ta tehnilise nokaudiga jagu sakslasest Tom Schwarzist. Sügisel ei andnud mees võimalust rootslasele Otto Wallinile, kellest sai jagu kohtunike üksmeelse otsusega.

Wilderi kaks viimast võitlust on seevastu lõppenud eheda nokaudiga. Wilderi kurja rusikat sai maikuus tunda ameeriklane Dominic Breazeale, kes kukkus juba esimeses raundis. Novembris lõi Wilder seitsmendas raundis nässu Kuubat esindava Luis Ortize.

Monika Kuzmina

Vaata veel